Käykääpäs lukemassa, ja AJJATUKSELLA!!
Paljon asiaa, ja vieläpä naisen kirjoittamana:
http://tanjaisa.puheenvuoro.uusisuomi.fi/264819-uhripyramidihuijaus
Kannattaa lukea, feministit!
2
224
Vastaukset
- TotuuttaInhotaan
Oli hyvä ja osuva kirjoitus. Vain Perussuomalainen nainen tai yleensä ihminen uskaltaa sanoa totuuden tuostakin asiasta. Ja siksi PS onkin leimattu epäkelvoksi puolueeksi ja pistetty poliittiseen paitsioon. Mikä kertoo kaiken nykyisestä Suomesta ja länsimaista yleensäkin. Ne ovat elitokratioita ja näennäisdemokratioita.
- toiseus.on.syvältä
Kas feministeillä on tuo oma uskonsa toiseuteen. Jostakin syystä johtuen toiseus saavuttaa maksiminsa miespuolisessa islaminuskoisessa henkilössä, joka siis on arvoasteikolla kaiken muun yläpuolella. Transsukupuolinen islaminuskoinen henkilö voisi tuosta vielä mennä ohi.
En ole koskaan ymmärtänyt syytä tuohon ja olen kuitenkin jossakin määrin perehtynyt feminismin ja feministien ajatuksiin sekä historiaan. Viimeksi taisin lukea Raija Julkusen kirjan Sukupuolen järjestykset ja tasa-arvon paradoksit. Toiseuteen perustuvaa arvojärjestystä en siltikään ymmärrä ja pidän sitä haitallisena tapana arvottaa ihmisiä.
Miksi feministit tukevat uskontoa, jonka yksi päätavotteista on alistaa nainen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1234621Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv702671Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801695Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 46896
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122853Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N68828Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799
