Hiljaa ja huvittamalla.
Propaganda koneistansa ja ylivoimansa avulla haltuunottoa oikeuden pala palalta Ukrainian.
Amerika ja Saksa luovuttaneet.
Venäjän terrorismi
5
153
Vastaukset
- Oikeassajärjestyksessä
Valmistelu työ on tehty huolella.
- Samatoistuu
Ryssä nappasi Suomen alueet
Maksatti sotakorvaukset.
Jotain rotia. - Sotaratkaisee
Voima vastaan voima
- vanja00
Ryssä vaanii meitä ja muita kaikkialla!
- pitäisiköoppiajotain
Paitsi, että suomessa on virallisesti yli 100 000 entisen Neuvostoliiton alueelta tullutta henkilöä.
JOkainen tietää, että he ovat velvollisia raportoimaan kaiken isänmaalleen. Mistähän se johtuu, että tänne tulee ensiä korkeakoulutettuja armeijan upsaeereita. Taitaa olla samat suunnitelmat, kuin Ukrainan aikana ennen sen valloitusta.
TOisin sanoen joka 50 suomessa asuva on velvollinen ilmoittamaan ystävälliselle naapurimaallemme, mitä täällä tapahtuu.
Orgsanisaatio ja henkilöt ovat täällä jo valmiiksi ja kuten Ukrainassa, he olivat tietenkin siviilejä. Joita vainottiin ja hehän pyysivät ystävällismielistä isänmaataan pelastamaan heidät. ja kas, Ukrainasta tuli osa Venäjää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1181933
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271502En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931356- 631224
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1291113The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut111086Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223902- 151849
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57793Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20748