Miten te sitte luette

sitä raamattua?
7226
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hyvin suurella varauksella.

1Äänestä

Rukoillen ja vastaanottavin mielin.

1Äänestä
  • Oletko teitoinen ketä rukoilet. Tunnettu totuushan on se ,ettei Jeesus ole vielä aloittanut "hallitustaan maan päällä", koska siitä alkamisesta ei tiedä kukaan muu, KUIN ISÄ YKSIN ?Paljon pitää tapahtua ennen sitä. "Armagedon, Tuhatvuotis-kausi, kirjojen aukaisu, jonka mukaan jokainen saa tekojensa mukaan ? Sitten viimeiseksi vielä "Saatanan vapaaksi pääsy, ja paholaisen lopullinen hävittäminen maan piiristä ikuisiksi ajoiksi. kaikki se on selvästi esillä raamatussa, jos kiinnostaa lukea ?

    1Äänestä

  • Juurikin niin! 😀

    1Äänestä

Israelilaisten murharetket kuvottavat vanhassa testamentissa. UUsi testamentti sopii parhaiten uskovalle, jolla on haaveenaan maanpäällinen elämä, ylösnousemuksen jälkeen. Nouseminen haudoista, joka esiintyy selvästi raamatussa. ...ja haudat aukenivat ? Nöyrät perivät MAAN, onko siinä jotakin epäselvyyttä, häh ?

1Äänestä

Totuudenmukaisesti, lisäämättä siihen omia tulkintoja ja mielipiteitä.

Äänestä

Uusi Testamentti oli vallankumouksellinen oppi siitä kuinka saada parhaiten rahat haltuunsa sukulaisten nenän edestä. Jeesus sanoin: Jos ei lapset vihaa vanhempiaan ja vanhemmat lapsiaan niin pistän miekan syömään koko perheen. Sitten hän sanoin luopukaa suosiolla kaikesta minun hyväkseni. Kootkaa kaikki rahat minulle. Älkää antako niitä vanhemmillenne, lapsillenne tai sukulaisillenne. Joka antaa mulle 10 euroa niin mä annan sille takaisin 1000 euroa. Sitten Jeesus palkkasi Baalin palvelukseensa ja meni Baaleineen aikamatkoille menneisyyteen.

Juutalaiset, jotka kunnioittivat vanhempiaan yrittivät ryhtyä taisteluun Jeesuksen lähettämää Baalia vastaan menneisyydestä käsin ja tekivät profeettojen avulla opin. Jumala tuhoaa koko maailman Karitsan avulla mikäli lapset ja vanhemmat eivät pysy yhdessä ja taistele Jeesuksen lähettämää Baalia vastaan. Profeetat sanoivat kaikki tulella tulee poltetuksi ja koko maa laavakentäksi mikäli Jeesuksen Baali otetaan vastaan. Kunnioitus vanhempia kohtaan on kaikki kaikessa juutalaiset ajattelivat. Muuten koko maapallo tuhoutuu lyhyeen.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitetesitte kirjoitti:

sitä raamattua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu