EU:n viimeinen hölmölä

8

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyioop

      Kyllä tämä hulluus ennen pitkää Suomestakin loppuu.Mitta alkaa kansalla olla täysi vihervasemmiston ajamiin agendoihin.Katsokaa millaisia rikastuksia esim.Oulussa on tapahtunut viime aikoina.Kyllä se siitä,kun saadaan Suomeen Presidentti joka on nimenomaan SUOMEN arvojohtaja,eikä EU:n hännystelijä.Suomella ei ole enää varaa toimia niin,kuin se on viimeiset 20 v.tehnyt.Seuraavissa pressanvaaleissa Laura on vahvoilla.Eikä isänmaallista puhetta senjälkeen kutsuta enää vihapuheeksi.

      • airattavat-pihalle

        Joo villit aitaukset loppuu suomestamme ja ne putsataankin vielä.


      • www.murkut.org

        Hölmölä on ja pysyy jatkossakin hölmölänä, kansaa pitää tyhmistää - ajattelevat liian itsenäisesti ja eivät usko mitä heille YLE/HS-pravda tahtoo kertoa miten elää.

        Virossa sentäs annettiin suoraa kansalaispalautetta Viron ulkoministerille joka on/oli menossa allekirjoittamaan tuota väestönvaihto-lakipaketti-sopimusta.

        https://www.youtube.com/watch?v=XJSlexQDQoE

        Pahoittelut äänistä, mutta juutuubbi on poistanut alkuperäisen sikapuhe vuoksi, katso äänettömänä.


      • Homo_Sapiens

        Miten tämä vihervasemmistoon liittyy? Tämähän on kokoomuksen persujen ja keskustan politiikkaa. Vihervasemmisto ei oo tehnyt mitään. Sipilä oikein mainosti että tulkaa tänne pääministeri antaa Kempleen kotinsakin. Taitaa vieraitten pitovastuu jäädä Antti Rinteelle.
        Orpon muija tekee tilia. Kauhalla tulkit tekee kymppitonnien tiliä.


      • Homo_Sapiens kirjoitti:

        Miten tämä vihervasemmistoon liittyy? Tämähän on kokoomuksen persujen ja keskustan politiikkaa. Vihervasemmisto ei oo tehnyt mitään. Sipilä oikein mainosti että tulkaa tänne pääministeri antaa Kempleen kotinsakin. Taitaa vieraitten pitovastuu jäädä Antti Rinteelle.
        Orpon muija tekee tilia. Kauhalla tulkit tekee kymppitonnien tiliä.

        Vihervasemmisto tätä on vaatimalla vaatinut ja jos siitä muodostuu seuraava hallitus niin meidät perii piru!


    • kulukuhimoiset

      Siellä on tikkurilas käyty kulukun päälle tännään, tätähän saamekin ootella...

      • terästäytyminen-tärkeetä

        Eikö tähän loppua löydetä.


    • hölmölänhölmölä

      Ilmastonmuutoksessa olemme eturivin hölmöläisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      28
      6414
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      286
      6400
    3. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      54
      6322
    4. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      97
      5845
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      43
      5370
    6. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      52
      4864
    7. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      228
      4214
    8. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      3991
    9. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      151
      3716
    10. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      39
      3262
    Aihe