SUOMEN METSÄT KASVAVAT 3X NOPEAMMIN KUIN LUULTIIN

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005917064.html

Jatkamme siis polttomoottoriautoilua kuten ennenkin.
4136
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Puista saa hyvää biodieseliä. Kysykää vaikka pääministeriltä.

1Äänestä

Tuollainen metsien liikakasvu ja hiilidioksiidin sitominen on ilmiselvää rasismia.T. emppu kari.

Äänestä

Tottakai metsät kasvavat sitä nopeammin, mitä enemmän puuta tarvitaan hyvien veljien hämäriin bisneksiin. Uusi tutkimus tulee pikavauhtia kumoamaan vanhan perimätiedon, kun tarvetta on.

Äänestä

Okei, onkohan se syy siihen, että meillä onkin varaa saastuttaa enemmän autoilulla tulevaisuudessa. Ihmettelin eilen tuota moottoritienopeuden nostoa nykyisestä 10 km/h:lla. Eikai se paljon käytännössä vaikuta päästöihin, mutta ei se siis ainakaan päästöjä vähennä, että se niistä ilmastotalkoista. Hyvitetään tämäkin sitten sakkomaksuina takaisin luonnolle, niin eiköhän se ole ihan ok luonnon puolesta?

https://www.ampparit.com/haku?q=130 km/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puuta-laaniin kirjoitti:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005917064.html

Jatkamme siis polttomoottoriautoilua kuten ennenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu