Onko se taannoin niitä amerikanrautojen ympärille tapahtumia tehnyt larppaajaporukka muuttanut pois, vai onko into vaan laskenut, kun niitäkään pikkutapahtumia ei ole ollut enää vuosiin?
Sääli sinänsä, koska ainakin silloin torilla oli noin 100-150 ihmistä juhlimassa cruisinkien jälkeen bändien tahdissa. Ruokaa ja juomaa oli sekä porukka viihtyi. Näitä pieniä kylätapahtumia saisi olla useammin, eikä niin että satsattaisiin aina vaan joihinkin isoihin. Keravalla intiimit marginaalijuhlat toimivat paremmin kuin satojen, saati tuhansien katsojien massojen havittelut.
Lisää cruisinkeja amerikanautoille ja toinen vaikka japanilaisille autoille, agilitykin sopisi keskustaan, karavaanaritkin voisi kokoontua näytille, sekä joku tanssikarnevaali sopisi myös.
Tapahtumat vähentyneet
4
241
Vastaukset
- Aloittajateksti
Korjaus tekstiin. Kirjoitin vahingossa larppaajaporukka kun sekoitin sanat. Ikä ei tule yksin. Piti kirjoittaa harrastajaporukka.
- ensikesääodottaen
Olet varmaan huomannut ettei Keravalla ole enää muutamaan vuoteen ollut mitään toria, missä tämä tapahtuma voitaisiin pitää.
Et ehkä ole tietoinen, että cruisingit on kyllä järjestetty, tosin ilman niitä bändejä ja ruokia (en kyllä muista sellaisia keskustan ajaltakaan). Robinsissa (jota ei enää ole) taisi bändi olla ulkona soittamassa, mutta kyllä sekin siirtyi sisätiloihin paljon ennen cruisingin päättymistä.
Nythän eletään jo joulukuuta, luuletko tosiaan että joku alan harrastaja toisi autonsa näytille räntäsateessa. Nyt niitä pelejä kunnostetaan ensi kesää varten
- AloittajaTaas
Ajattelin niitä toki lämpimään aikaan. Oli torilla lava ja bändejä kesällä 2014 vai 2015. Ja ainahan tila löytyy, oli se sitten vaikka urheilukenttä, koulun piha tai vastaava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172413
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42786
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44755Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130694