Olen seuraillut, kuinka asiointi S-Marketissa tulee hankalammaksi päivä päivältä. Kulkureittejä on suljettu ja liike muutenkin niin mullinmallin , ettei edes päivittäistavaroita löydy.
Myllerrys ei tee hyvää joulumyynnille.
niinonkäynyt
4195
0Äänestä
Vastaukset 4
Vanhimmat
Myös K-Market on joutunut laajentamaan sortimenttiaan ja sekoittamaan hyllyjään Lidlin tulon jälkeen. Miltei kaikki tavarat ovat väärässä paikassa.
Miksei Kauppatie-Meijeritieltä ole läpiajo sallittu Vistantielle?
Tähän on saatava muutos!
Nyt on sitten parkkipaikkakin ihan motissa. Ympäri ei päässyt, kun kaupan seinänviereen on koottu jotain ihme lasinsiruja. Peili tarvitsisi kulmalle saada, että näkisi, kuka tulee kylkeen. Ainoa käytössä oleva poistumistie käy tosi ahtaaksi, kun työmaan kuormuriliikennekin käyttää sitä. Reunaan poikittaiin pysäköidyt autot saisi viedä huuthelkkariin tukkimasta vihonviimeistä väylää. Kauppaan ei kohta kannata autolla enää lähteäkään mieltänsä pahoittamaan. Tehkööt ostoksensa vaan ne, jotka asuvat kävelymatkan päässä. Taidankin lähteä tästä Lidliin.
Läpiajo ei ole sallittu koska Meijeritiellä on paljon piha-aluetta ja tällä yritettiin saada liikennettä vähemmäksi keskustasta. Jos puolet asiakkaista menisi siitä läpi liikennevaloihin olisi suht ruuhkaista välillä. Ei luulisi olevan autolla niin paha vähän kiertää.