TV 1 faksinlukijat

Ylen elättäminen verorahoilla lopetettava välittömästi. Uutisetkin feministi akka lauman kyhäämiä samaa toistoa illasta toiseen , höystettynä femakkojen kaunaisilla aiheilla joita se rätti mannekiini silmät kiiluen toistaa
4159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minäkin olen suuttunut näiden YLE:n uutisakkojen rättien esittelyyn. Joka päivä uudet rätit ja me veronmaksajat maksamme ne. Miehet ovat asiallisia, mutta naiset tyrkyttävät itseään liian paljon esiin. Uutiset ja uutisaiheet jäävät punattujen huulien ja tyrkkyolemuksien alle. Aivan kuin tuo tyrkky olisi pääasia. Uutisetkin lukevat valmiista tekstistä ja ei kuulosta mukavalta korvaan. Niin monotonista jorinaa, iltasatua. Rönkä on miehistä mukavan tuntunen tyyppi. Ei ole ei alistunut akkojen kaavoihin. Äänikin on niin luonnollinen. Siksi hänen uutiset kiinnostaa ja niitä kuuntelee. Muuten YLE:n ruudusta puskee akkoja joka väliin. Ohjelmien tekijät on ulkoistettu, akat ovat jääneet. Verenpaineen saa nousemaan, kun ruutuun pomppaa kun ohjelmia esittelevät akat. Hekin ovat niin itseään täynnä, jorinoivat omia jorinoitaan. Ei niistäkään jorinoista jää mitään mieleen. Ainoa joka jää mieleen on kuuluttaja-akkojen käsien liikkeet. Aina samalla tavalla ja kaikki akat. Ekaks kädet roikkuu sivulla, sitten ne siivosti viedään navan kohdalle yhteen. Kolmantena liikkeenä käsiä heilautetaan, että tätä on tulossa nymmärrättekö pöljät nyt?

Äänestä
  • Juu kyllä pitäisi saata ruutuun lisää komeita miehiä ja söpöjä poikia ja pois kaikki yäkyäk ämmät.
    Ja homot pois kanssa. Ja tyhmät.

    Äänestä

Vähän sääliksi käy näitä rönkiä kun kaikki tietää että niiden on pakko toistella ruotsalaisten suvakkikanavajohtajien niille printtaamaa tekstiä vaikka itse tekis mieli sanoa jotakin toisin

Äänestä
  • Rönkä keikkuu kannoillaan ja painottaa aina jotain sanaa kuten rasisti,natsi,äärioikeisto jotka hän inhosta sylkien sanoo.
    En pysty kuuntelemaan oikein mitää Ylen ohjelmia enää koska kaikki mitä,roskaa ja valheita pikkuasiaa ja islamin edistämistä. Yle on ihan väärällä tiellä suomalaisvastaiillla ohjelmillaan.
    Samaa on Mtv josta otettu valmiiksi koulutettuja Bonnierin opeilla edistämään suomalaisten alistamista ja kaiken primitiivisen palvontaa.
    Yle ei ole uutisoinut miten esim Ruotsin demarit toimi ennen vaaleja.Heillä oli kampanja Ruotsi demokraatteja vastaan muslimien sivustoilla,somessa. Ruotsin vaaleja manipulointiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


piikapaskanen kirjoitti:

Ylen elättäminen verorahoilla lopetettava välittömästi. Uutisetkin feministi akka lauman kyhäämiä samaa toistoa illasta toiseen , höystettynä femakkojen kaunaisilla aiheilla joita se rätti mannekiini silmät kiiluen toistaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu