Maahanmuuttajan raiskaus

Jos Suomalainen joutuisi hakemaan turvapaikkaa ja saisi sellaisen, niin tulisiko kenellekkään meistä mieleen alkaa tekemään rikoksia maassa, joka antaa sinulle turvan ja hyvän elintason, asuntoineen päivineen. Ei jumalauta mene minun jakeluun, että täällä vain hyssytellään näistä ongelmista, kun pitäisi ottaa kovat otteet käyttöön, näiden ihmissaastojen kanssa.
20329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Matuinho kasvaa, kasvaa, kasvaa, kasvaa......

Äänestä
  • KANSANEDUSTAJA puhuu fiksusti ja asiaa... Youtube : Teuvo hakkarainen palokan abc.

    Äänestä

Suomessa pitää hys hys hyssytellä mamujen tekemiset.MIKSI

Äänestä

Monet turvapaikanhakijoista tulevat maista, joissa miehiä kontrolloidaan tiukoilla laeilla, yhteisön painostuksella ja häpeällä. Suomeen on kehittynyt jo huomattavasti parempia keinoja: sisäinen motivaatio toimia oikein (toki täälläkin on väärintekijöitä, mutta huomattavasti vähemmän kuin esim. Lähi-Idän maissa). Lisäksi meillä on tehty paljon töitä naisten oikeuksien puolesta.

Kun kehittymättömistä kulttuureista tulee tänne väkeä, käyttävät he tilaisuutta hyväkseen: yhteiskunta ei pakotakaan naisia kaapuihin ja kotiin piiloon, joten heille nämä naiset (ja tytöt) ovat sallittuja uhreja. Suomessa taas ei sallita avointa keskustelua siitä, miten meidän kulttuurimme, lainsäädäntömme ja tapamme ovat nykyaikaisempia ja turvallisempia kuin tulijoiden kotimaiden.

Sen sijaan, että tulijoilta odotettaisiin sopeutumista ja ajattelun kehittämistä, julkisuudessa puhutaan siitä, miten he muka rikastuttavat aina kulttuuriamme. Osittain rikastuttavatkin, mutta samalla täytyisi olla nollatoleranssi niihin tapauksiin, joissa tulijoiden kulttuuri on vaarallinen.

Äänestä
  • Jos nämä saavat täällä vallan uskontoineen, kyllä he silloin pakottavat kaapuihin.

    Äänestä

syyttävä sormi vastuu politiikkoihin tollot

muistakaa kuka availi kotiaan mamuille jne...

Äänestä
  • Muistan vielä, että sellaistakin juttua heitettiin ilmoille, että normi kansalaisten olisi toivottu ottavan näitä maahantunkeutujia koteihinsa ja kesämökeillensä asumaan. Ihan hyvänhyvyyttään :D

    Äänestä

  • tämmöistätäällä kirjoitti:

    Muistan vielä, että sellaistakin juttua heitettiin ilmoille, että normi kansalaisten olisi toivottu ottavan näitä maahantunkeutujia koteihinsa ja kesämökeillensä asumaan. Ihan hyvänhyvyyttään :D

    Minä en olisi huolinut näitä mökilleni edes verkkojen painoiksi.

    Äänestä

Koko Eduskunta on asettunut nykyisen matuinvaasion taakse varsin yksimielisesti. Maahanmuuttokeskustelua suomessa ei ole ollut sitten vuoden 2015. Yksikin poikittainen, perusteltu mielipide haittamaahantunkeutumiselle, niin olet rasisti. Se siitä. Tätä roskaa vielä tukee lähes koko valtamediamme, kuten saimme jälleen havaita matujen suorittamien Oulun lastenraiskausten- sekä Vantaan puukotuksen osalta. Virallisen median puolella vallitsi syvä hiljaisuus - ei puolta sanaakaan case Oulusta. Some, yksityiset toimijat, ja se parjattu valemedia paljastivat koko karmeuden samaan aikaan kun esim Ylellä väännettiin taas jotakin keijukaistarinaa jokun matun nuhteettomuudesta ja maahanmuuton tärkeydestä. Poliitikot ja valtamedia todella tuhoavat tämän maan ja sen kansan yhtenäisyyden.

Äänestä

Jos suomalainen raiskaisi Irakissa, olisi heti treffit pyövelin kanssa. Siellä on päivystävät pyövelit - hyvä juttu...

Äänestä

Tuskimpa nämä maahanmuuttajat koskaan tulevat käyttäytymään kuten kanta suomalaiset eivät arvosta naista mitenkään väkivataisia suurin osa.Tässäkin tapauksessa ilmaiset oikeudenkäynnit ja muut kulut yhteiskunnalle onko järkeä ja turha puhua että näistä olisi työntekijöiksi ehkä 1 prosentti hallitus kannattaa lisäämällä viellä pakolaismäärää.Suomen kansa saa kulkea pelon vallassa jollei tule raiskatuksi niin menettää hengen kuten kaikki tiedämme näin on käynyt siis totuus.

Äänestä
  • No, sitten turpaan vaan aina kohdattaessa eli ostoskeskuksissa...

    Äänestä

"...tulisiko kenellekkään meistä mieleen alkaa tekemään rikoksia maassa, joka antaa sinulle turvan ja hyvän elintason..."
Tätä minäkin mietin, kun katson Suomen rikostilastoja. Silti meillä on liian monta hyppypotkijaa, kansanryhmää vastaan kiihottajaa, kotiperäistä raiskaajaa töissä puoluetoimistoissa, väkivaltarikollista marssimassa huomenna lippu kourassa ja ties mitä nilkkiä.

Turva ja elintaso ei näytä riittävän kantasuomalaisellekaan. Kyllä meillä omatkin koirat purevat ruokkivaa kättä.

Äänestä
  • Ja tähän tahtoisin lisätä mellakoivat anarkistit ja vasurit mitkä huomenna taas rikkovat paikkoja ja heittävät poliiseja kivillä. Ei auta toimeentulotuet, opintotuet ja työttömyyskorvaukset eli kiitokseksi meidän veronmaksajien tarjoamasta ilmaisesta ylläpidosta lähtevät taas riehumaan .Ovat ihan samaa porukkaa näiden elintasopakolaisten kanssa.

    Äänestä

  • Helsingin+uutiset+13.9.2017Pitääkö+pitääkö+kirkon+majoittaa+paperittomia+90+%+sanoi+että+ei10+%+kyllä-+tamperelainen+äänestys+1.9.2017+:+saako+kielteisen+turvapaikka+päätöksen+saaneille+antaa+väliakaisen+oleskeluluvan+++++++++++ei++++++98+%+äänistä+++++++++++kyllä++++2+%IL+24.7.2017suomeen+ei+saa+päästää+enää+yhtään+turvapaikan+hakijaa+60+%+tätä+mieltäkielteisen+päätöksen+saaneet+on+eristettä+ja+poistettava+maasta++90+%+tätä+mieltä-+Yle,kuntavaalit+2017+,+Arvokone+++:+++75+%+haluaa+vähemmän+pakolaisia+suomeen-+Sisäministeriön+julkaisu+21.3.2017:+78+%:a+suomalaisista+karkottaisi+laittomasti+maassa+oleskelevat+ihmiset-+Turkulainen+lehdessä+kysely:+voiko+Suomi+sulkea+rajat+maahanmuutoltaTulosKyllä+94%+(5905+ääntä)Ei+6%+(386+ääntä)nettilehti:Pitääkö+Euroopan+sulkea+rajansa+islamilaisista+maista+tulevilta,+kunnes+islamiin+liittyvät+ongelmat+ja+epäselvyydet+saadaan+ratkaistua?1. Kannatan+porttikieltoa+islamilaisista+maista+tuleville.+Moniraiskauskulttuurisuus+saa+nyt+riittää.+3653+ääntä,+eli+noin+96%+äänistä.2. Haluan+että+rajat+pidetään+auki+kaikille,+103+ääntä,+eli+noin+3%+äänistä3. Yhdentekevää.+33+ääntä,+eli+noin+1%+äänistä.+-+Helsingin+uutiset:+Pitäisikö+rautatieasemalla+oleva+teltta+leiri+purkaa+:+90+%+äänesti+kylläMaahanmuutto+kriittisyydestä+saimme+toki+syyskuun+lopulla+hiukan+osviittaa+kun+kun+MTV3+kysyi:+"Pitäisikö+Suomen+pistää+rajat+kiinni?"Kyllä+vastasi+88%+ja+Ei+12%,+kyselyyn+vastasi+43+000+henkilöä.

    Äänestä

  • Näitä hyppypotkuja ei tapahdu viikottain ja niiltäkin välttyy, kun pitää turpansa kiinni ja antaa poikien meuhkata. Mutta raiskaavalta matulta ei ole kukaan naispuolinen turvassa, ei vaikka kiertäisi kuinka kaukaa hyvänsä, koska puskassa tai nurkan takana voi väijyä tusina heimoveljiä, housut jo valmiiksi laskettuna.

    Äänestä

  • Supolta ilmoitettiin että Suomi ei ole ENÄÄN lintukoto, mikäkähän meihin Suomalaisiin on menny? Kansa on muuttunut kymmenessä vuodessa niin että supollakin ollaan huolissaan. Pitäisiköhän meidän vähentää liputuspäiviä vai miten Suomesta saataisiin jälleen turvallinen.

    Äänestä

tanska on onneksi jo ottanut järjen mukaan ja lopettaa kiintiöpakolaisten vastaanoton
Ja sijoittaa ulkomaalaiset rikolliset saarelle ennen karkoitusta

Hyvä Tanska

Äänestä
  • Pitäisi ulkoistaa Suomen politiikka Tanskalle, siellä osataan toimia. Äänestäkäämme Persuja, tähän ei muu auta.

    Äänestä

Matut vittuun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Partalapset kirjoitti:

Jos Suomalainen joutuisi hakemaan turvapaikkaa ja saisi sellaisen, niin tulisiko kenellekkään meistä mieleen alkaa tekemään rikoksia maassa, joka antaa sinulle turvan ja hyvän elintason, asuntoineen päivineen. Ei jumalauta mene minun jakeluun, että täällä vain hyssytellään näistä ongelmista, kun pitäisi ottaa kovat otteet käyttöön, näiden ihmissaastojen kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu