Meillä voi olla mahtava tulevaisuus. Olen jo pitemmän aikaa pitänyt jos ei vielä mahdollisena , mutta tulevaisuudessa täytenä totena, mahdollisuus luoda maailman kaikkien aikojen paras valtiomies Leonid Breshnev takaisin.
Hänen osaamisensa johtui tietenkin paljon myös kokemusmaailmasta, mutta jos onnistumme luomaan geneettisen kopion ja simuloida kopiolle Breshnevin elämää, olisi mahdollista saada ainakin lähes samanlainen Venäjälle.
Eikä tässä vielä kaikki. Ihmiskloonauksen mahdollistuessa voi Suomi monen muun halukkaan maan ohella saada oman Breshnev- valtiomiehensä. Maailmasta voi tulla vielä paljon nykyistä parempi paikka.
Geenitekniikalla Breshnev takaisin
9
193
Vastaukset
- Lamarckinopein
Meinaatko että geenitekniikalla vihdoin viimein syntyy se vallankumouksellinen "Neuvosto-ihminen"? Jonka syntyä siellä odotettiin sellaset 70-vuotta?
- SopivatTehtävät
Olisihan se hauska ajatus, että kävelevä Vihannes Breznevin hahmossa saataisiin kloonattua.
Hän voisi elävöittää maisemaa tehtävissä, joiden vaatimuksina olisi se, että seisoo eikä ajatus liiku.
Klooneja voitaisiin hyödyntää vaikka laiturin tolppinatai keskellä koirapuistoa ulkoilevien koirien iloksi.- kansa.muistaa
Breshnev oli poikkeuksellisen terävä johtaja Hänen aikanaan Neuvostoliiton avaruustekniikka kukoisti ja Euroopassa oli rauha.
- MuistaaJaKiroaa
Breznev oli poikkeuksellisen tyhmä johtaja! Hänen aikaansaamansa ”Pysähtyneisyyden aikajakso” vauhditti suuresti maan alamäkeä ja lopullista romahdusta 1991!
- häiriköt.pois
ÄÄriporvaristo tietenkin pilkkaa poliittista vastustajaansa kaikin tavoin. Kuitenkin palstallemme ei sovi esim. naapurimaan johtajan törkeä neuvostovastainen herjaaminen. Varmaan itseäkin tällainen ilmaisutyyli hävettää suuresti, jossa esim. palkittua johtajaa kutsutaan vihannekseksi. Ylläpidon tulisikin poistaa tuollaisen käyttäjän IP osoite palstan kirjoittajista. Emme tarvitse häiriköitä!
- CAATAHA
Etkö luota tarpeeksi Putinin kykyihin ajaa maansa rappioon? Minä luotan. Hyvässä vauhdissa Putte jo on. Ei maksa vaivaa ruveta kloonailemaan Breshneviä ja odottelemaan 60 vuotta hänen pääsemistään "parhaaseen ikäänsä".
- brorpå
Ja samalla geenisovelluksella saisimme taas myös Suomen pitkien matkojen juoksijat maail-
man rekorttiin käyttämällä 1944 kannaksen halkijuoksun vikkeläkinttuisimpien poikien pe-
rimää tämän päivän kilparadoilla. Suomalainen kiitäisi kymppitonnin pussihousuissa, reppu selässä ja avojalassa maailmaa hämmästyttävällä hopulla ja kiiruulla maaliin. -Eiks jeh?- BupilleLisämuistoja
Ja varmaan, jos Bupin muisti tällä kertaa yltää ohi Viipurin , voisimme kloonata muna-armeijan urhot Tali-Ihantalaan lentelemään jälleen kerran tykistökeskityksissä kuusenoksille! Siinä taas Bupin silmäkulma kostuu jälleen kerran ilon kyynelistä kun isänmaa (vaihteeksi Suomi) pelastui massaraiskaajien ahnaista käsistä?
- kellumaan
Jos kloonattais isompi porukka Brezhnevejä, niin saatais soma kuviokelluntajoukkue:
https://vignette.wikia.nocookie.net/absurdopedia/images/a/a7/Brejnev.jpg/revision/latest?cb=20060329121245
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 846609
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2905464Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984151- 312994
- 522900
- 1202103
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472040Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991767- 721301
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1591151