Taas suojatiellä päälle

A_pu_va

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005921231.html

Tällä kertaa poliisi ei ilmeisestikään ole löytänyt (tavoistaan poiketen) mitään moitittavaa alle jääneiden liikennekäytöksestä. Yleensähän näissä tapauksissa tavataan osoittaa jotain, mitä sen syyttömän osapuolen olisi pitänyt tehdä toisin.

4

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • role

      Ei nämä lopu koskaan, vaan lisääntyvät koko ajan ja syykin on päivänselvä. Rangaistukset ovat naurettavia. Niille harakatkin nauravat. On esitetty ainakin 50 vuotta, että auto rikoksenteko välineenä takavarikoitaisiin ja tuomittaisiin menetetyksi, niin johan alkaisi suojatie onnettomuudet vähentymään. Puukot puntarit ja aseet kyllä osataan takavarikoida, mutta autoa ei haluta katsoa tappo välineeksi, syynä se, kun se on PYHÄ LEHMÄ.

      • se__siitä

        Asialliseltakin kirjoituselta häviää uskottavuus, jos ei hallitse edes yhfyssanoja. Lisäksi näissä tapauksissa jalankulkija tai pyöräilijä toimii väärin, eli on itse syyllinen onnettomuuteen.


      • mitähetekivätväärin
        se__siitä kirjoitti:

        Asialliseltakin kirjoituselta häviää uskottavuus, jos ei hallitse edes yhfyssanoja. Lisäksi näissä tapauksissa jalankulkija tai pyöräilijä toimii väärin, eli on itse syyllinen onnettomuuteen.

        Yhfyssanojen merkitystä harva ymmärtää. Millä tavoin nuo äiti ja lapsi olivat itse syyllisiä siihen, että joku ajoi heidän päälleen?


    • päällevaan

      Joko se Nokialla lapsen päälle tahallaan ajanut on saatu kiinni?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      189
      8593
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4738
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4228
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      59
      3772
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3216
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2980
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2676
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2481
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2193
    10. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      36
      2167
    Aihe