Sotahulluus vain pahenee

Jo ennestään sotahullun Staputlerin tauti vain pahenee. Nyt tämä sankari haluaa aloittaa uudestaan jo 1987 kiellettyjen keskimatkan ydinohjusten kehittämisen. Eipä ole Karjalan baabuskoilla helpot ajat edessään, koska sotahullu Staputler käyttää kaikki öljystä ja kaasusta saamansa rahat uusien ohjusten kehittämiseen.

Muutamissa maissa hulluus näyttää olevan täydellistä. Tällä menolla Venäjä lopullisesti luhistuu, ja sen jälkeen me evakot saamme Karjalan tyhjänä takaisin. Täytyykin ottaa oikein voimakkaasti terästetty glögi tämän asian kunniaksi.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b4adccfa-e092-43ba-b2d0-51d3bc72bba4

3

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sotahulluutta jääkiekossakin?

      Sotahullu Staputler on innokas jääkiekkomies. Nyt Staputler on levittänyt sotahulluusoppia myös jääkiekkoilijoiden keskuuteen. Eipä ole helppoa olla tuomarina Venäjällä, sillä aina tulee turpiin. Kaikkien venäläisten ajatustavassa pitäisi tapahtua kokonaisvaltainen muutos normaaliin länsimaiseen suuntaan.

      https://www.is.fi/khl/art-2000005925877.html

      • SeAravakasteinen

        Hulluutta on niin moninaista. Eiköstä vainen? Pitkä ja perään. Sitten kiakko vieräänkin Suamen shaibaan. Suomi-poika lyö taasen päätänsä Karjalan uhkeaan mäntyyn.


    • Kulissien_takaa

      Pohjois-koreassa sama meininki, johtaja pullistelee lännelle aseillaan ja kansa näkee nälkää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      4600
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      69
      2662
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1695
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1176
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      892
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      46
      886
    7. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      863
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      122
      849
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      817
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe