Linnanjuhlat on Pelkkä TROLLI

Juhla on pelkkä valeitsenäisyyspäiväjuhla, sillä Suomi on jo lakkautettu -90 luvun puolivälissä.
.
Itsenäisyyspäivä on pelkkä TROLLI.
378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisi ihan kiva tietää kuinka pitkä rikosrekisteri on noilla vierailla yhteensä, jo pelkästään kansanedustaijja on paljon rötöksiä tilillä.

Äänestä
  • Eipä ole itsenäisyydestä tosiaankaan ollut kysymys Suomen kohdalla Eurostoliittoon liittymisen jälkeen, siinäkään määrin kuin Neuvostoliiton otteessa sotien jälkeen.

    Tänään voi viettää vain menneen itsenäisyyden muistopäivää. Meillä on marionetit ja maanpetokselliset voimat niskan päällä, näkyi hyvin taaskin mätä Ylen lähetyksessä tänään.

    Ei jaksa katsella tuommoista petospaskaa, valtion varoja tuhlataan ihan turhaan joka joulukuun 6 päivä täysin väärän teeman alla.

    Noille sotaveteraaneille ja lotille sen vielä soisi, mutta kun täysin turhaa petosporukkaa kestitään, niin se kyllä riipii ja monikulttuurisuus näkyy räikeänä päivässä, vaikka se jengi ei ole tehnyt yhtään mitään tämän maan eteen.

    Äänestä

Mitä merkitystä sinä maksat kuitenkin laskun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TrolliPäivät kirjoitti:

Juhla on pelkkä valeitsenäisyyspäiväjuhla, sillä Suomi on jo lakkautettu -90 luvun puolivälissä.
.
Itsenäisyyspäivä on pelkkä TROLLI.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu