Uskomatonta miten venäläiset trollit riehuvat tällä osiolla tuottaen disinformaatiota ja herjaten poliitikkoja.
Tällainen toiminta ei todellakaan edistä Suomen ja Venäjän välisiä hyviä suhteita vaan turmelee niitä. Näiden trollien menettely on vihamielistä ja vahingollista.
He ovat samalla parhaita myyntimiehiä Naton suhteen kuten myös Putin omilla uhkailevilla ja hyökkäilevillä toimillaan. Ei pidä ihmetellä jos valtio toisensa jälkeen kääntyy Naton sotilaspuolustusliiton suuntaan ja hakee sieltä lisää turvallisuutta Venäjän aggressioita vastaan.
Trollit mekastavat
4
168
Vastaukset 4
- wlwlöw
Venäjä on suuri maa, joten sinne mahtuu paljon kaikenlaista. Putin haikailee tsaariaikoja, mutta historiankirjansa lukeneena tietää että useimmet niistä tapettiin. Siksi hän on perustanut omaa henkeään ja politiikkaansa suojelevan sisäisen armeijan. Siihen kuuluu myös laaja trolliyksikkö. Hybridisota on jo aloitettu, Suomessa asuva Johan Backman on yksi monista Venäjän takalinjoissa touhuavista sisseistä. Hänen toimensa tunnetaan, mutta toisin kuin Venäjä, Suomi on sivistysvaltio, joten häntä ei voida vaimentaa niin kuin Venäjällä Putinin arvostelijat vaiennetaan.
Suomi liittyy Natoon lähitulevaisuudessa. N-liitto tai Venäjä ei ole hyökännyt koskaan Nato-maahan. Eikä hyökkää. Venäjälle öljy- ja kaasutoimitukset ovat välttämättömiä. Suomelle ei ole haittaa siitä, että Venäjä rakentaa rajoilleen lisää ohjusasemia ja sotilaslentokenttiä. Onhan NL- ja Venäjä ollut kaiken aikaa Suomen ilmatilassa uhoamassa ja härkkimässä.
Kynnys hyökätä jonkin keksityn syyn vuoksi Nato-maahan on Putinilaisille liian korkea. Onhan venäläisilläkin sentään järkeä, vaikka sitä nykyisin hallitaan Putinin politiikalla.- entinen_sotilas
tästä on juuri kysymys.
Putinin aikakausi lähenee loppuaan. Trollienkin olisi syytä vähän katsoa eteensä vaikka nyt vielä saavatkin palkkaa Venäjän hallinnolta vihan ja valheiden levittämiseen. Vähän ajan kuluttua ryhdytään kyselemään kuka on tehnyt mitä ja häkki heilahtaa sielläkin kun hallitsija vaihtuu.
- wlwlöw
Entinen sotilas seuraa maailmanpolitiikkaa. Venäjällä on fiksuja, humaaneja ja hyvin koulutettuja ihmisiä, jotka yksilöinä ovat samanlaisia kuin muutkin fiksut ja kokonaisuutta ajattelevat. Sitten on se dktaattori, jonka aika loppuuu aikanaan. Jos tilalle "valitaan" samanlainen voimapolitiikalla pelaaja, niin alkaa tapahtua, koska nykyisen tyypiseen sisä- ja ulkopolitiikkaan kyllästeyneitä on silloin Venäjällä muutama miljoona enemmän. Vaatisi siltä uudelta tsaarilta melkoista rohkeutta olla kuuntelematta johtamansa maan kansaa.
Isänikin oli entinen sotilas. Sai talvisodassa kranaatin sirpaleen päähänsä, mutta ei kuollut. Hän ei vihannut Suomeen hyökänneitä naapureita vaikka invalidisoituikin puoliksi työkyvyttömäksi. Hän sanoi, että naapurin pojat tekivät vain sen mitä heidän pomonsa olivat käskeneet. Hän oli poliittisesti oikeistolainen. Itse olin "sotilas" vain 11 kuukautta, ja reservissäkään en enää 72-vuotiaana ole.- entinen_sotilas
Juuri näin.
Venäläiset ovat pääsääntöisesti fiksuja lämminsydämisiä ihmisiä mutta epäonnekseen saavat kerta toisensa jälkeen kauhistuttavia tyranneja johtajikseen aiheuttaen valtavasti tuskaa ja kärsimyksiä. Demokratia on siellä vielä niin alkutekijöissään eikä heillä ole kokemusta sen tarjoamista mahdollisuuksista joten kestää vielä aikaa ennenkuin se alkaa toimia kansan eduksi. Niinpä tyrannit ottavat minkä saavat kun ei kukaan uskalla panna vastaan. Käytetyt keinot ovat aina sieltä kovimmasta päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1081362Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137814Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois198742Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47707Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!32695- 69692
- 47630
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59555Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29551Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530