https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/loimaan-bussihyokkayksesta-epailty-mies-vangittiin/7196392#gs.R_6gjwI
Uuraisilla ja Loimaalla eri matut yrittivät peräkkäisinä päivinä täsmälleen samalla tavalla hyökkäämällä linja-auton kuljttajan kimppuun ja vääntämällä väkivalloin linja-autoa päin vastaan tulevia autoja, jotta ruumiita olisi tullut mahdollisimman paljon?
MATUT YRITTIVÄT TERRORISTI-ISKUA KAHTEEN LINJA-AUTOON?
6
105
Vastaukset
- Näin.kävi
Eiköhän Moktar Kuppa tule taas kohta kertomaan kuinka suomalaiset matkustajat ottivat kännyköillään vain selfieitä ja ystävänsä Hassan Zupier taltutti terroristit yksin.
- selviä_tapauksia
Poliisi taas selvästi vähättelee ja peittelee, kun ei tulkitse tuollaisia hyökkäyksiä terrorismiksi. Kerrankin Mykkänen oli oikeassa ja rehellinen!
Miksi mamut halusivat tarttua rattiin? Saadakseen ajaa linjuria vai??!! ;-)
Tavalliset poliisit ovat järkeviä, mutta ylin valtaeliittiin sitoutunut poliisijohtomme vain politikoi ja pakottaa tuollaisiin lausuntoihin. Tämän hetken kovin ja vakavin uutinen on se kun muutama heilutteli lippuja kadulla. Maassa tapahtuu jatkuvasti maahanmuuttajien tekemiä törkeitäkin rikoksia ja silti tämä lippu asia pidetään näkyvillä.
siltähän ne tapaukset vaikutti, MUTTA ne muuksi väännetään! ja ollaan hys, hys, hys vihapuhe ettei saisi kansan keskuudessa alkaa vaikuttamaan. ja voihkitaan kuinka valitettavan valitettavaa että tällaista tapahtuu!
- hirviömatut
Totta kommentoit. Erään kyseisessä linja-autossa olleen matkustajan some-kertoman mukaan matu oli huutanut "Allahu Akbaria" hyökätessään linja-auton kuljettajan kimppuun ja yrittäessään väkivalloin vääntää ohjauspyörästä linja-autoa päin vastaan tulevaa linja-autoa ja lähes onnistuen tässä ilmeisen terroristisessa tarkoituksessa tekemässään joukkomurhaiskuyrityksessä, kun linja-auton peilit rikkoutuivat sivuttaistörmäyksessä?
- olemmekotyhmiä
Eihän tässä ole kahta sanaakaan siitä että kyseessä oli terrori joka on muslimien hallintakeino.. Miten meillä ihmiset on niin sinisilmäisiä että voivat kuvitella tapauksien olevan vain sattumaa? Herätkää ihmiset!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu564406Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti182901- 1402633
Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett152093- 151553
- 1151467
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis731377Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks1601106- 951087
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon211038