MATUT YRITTIVÄT TERRORISTI-ISKUA KAHTEEN LINJA-AUTOON?

hirviömatut

6

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin.kävi

      Eiköhän Moktar Kuppa tule taas kohta kertomaan kuinka suomalaiset matkustajat ottivat kännyköillään vain selfieitä ja ystävänsä Hassan Zupier taltutti terroristit yksin.

    • selviä_tapauksia

      Poliisi taas selvästi vähättelee ja peittelee, kun ei tulkitse tuollaisia hyökkäyksiä terrorismiksi. Kerrankin Mykkänen oli oikeassa ja rehellinen!

      Miksi mamut halusivat tarttua rattiin? Saadakseen ajaa linjuria vai??!! ;-)

      Tavalliset poliisit ovat järkeviä, mutta ylin valtaeliittiin sitoutunut poliisijohtomme vain politikoi ja pakottaa tuollaisiin lausuntoihin.

    • Tämän hetken kovin ja vakavin uutinen on se kun muutama heilutteli lippuja kadulla. Maassa tapahtuu jatkuvasti maahanmuuttajien tekemiä törkeitäkin rikoksia ja silti tämä lippu asia pidetään näkyvillä.

    • siltähän ne tapaukset vaikutti, MUTTA ne muuksi väännetään! ja ollaan hys, hys, hys vihapuhe ettei saisi kansan keskuudessa alkaa vaikuttamaan. ja voihkitaan kuinka valitettavan valitettavaa että tällaista tapahtuu!

      • hirviömatut

        Totta kommentoit. Erään kyseisessä linja-autossa olleen matkustajan some-kertoman mukaan matu oli huutanut "Allahu Akbaria" hyökätessään linja-auton kuljettajan kimppuun ja yrittäessään väkivalloin vääntää ohjauspyörästä linja-autoa päin vastaan tulevaa linja-autoa ja lähes onnistuen tässä ilmeisen terroristisessa tarkoituksessa tekemässään joukkomurhaiskuyrityksessä, kun linja-auton peilit rikkoutuivat sivuttaistörmäyksessä?


    • olemmekotyhmiä

      Eihän tässä ole kahta sanaakaan siitä että kyseessä oli terrori joka on muslimien hallintakeino.. Miten meillä ihmiset on niin sinisilmäisiä että voivat kuvitella tapauksien olevan vain sattumaa? Herätkää ihmiset!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      873
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      728
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      613
    4. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      603
    5. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      591
    6. 35
      587
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      585
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      557
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      36
      483
    Aihe