Salah oli paitsiossa, mutta maali hyväksyttiin, kjäh kjäh. Poolin fanina täytyy kyllä tunnustaa, että tuomarit ovat olleet tällä kaudella aika suosiollisia Poolille. Ei voi valittaa, kjäh kjäh. Toivottavasti Pool tekee vielä toisenkin maalin Pornomouthia vastaan, ettei voiteta paitsiomaalilla et sillei hei.
Vastaukset 4
Ihmemaali Evertonia vastaan ja toisen puoliajan nouseminen tappioasemasta voittoon Burnleyn vieraana kasvatti selvästi itsetuntoa. Täydet pisteet Bournemouthin rannikolta ei ole mikään itsestäänselvyys, joten Poolilla kulkee tällä hetkellä erittäin hyvin ja Napolin voittaminen kahdella maalilla tuntuu taas ihan mahdolliselta. Tulee taatusti olemaan huikea tunnelma ja alun hullunmyllystä on Napolin vaikea selvitä ilman takaiskua. Salah on kuin ihmeenkaupalla hiipinyt maalipörssin kärkeen. Lumiukolla on isot massit kiinni Obamayoungissa ja Kanessa, joten toivottavasti Salah jää tänä vuonna 2. tai 3. sijalle.
Mielenkiintoista muuten nähdä, lähteekö City varmistelemaan vähintään tasuria Chelskiä vastaan vai lähdetäänkö urut auki hakemaan voittoa.
- tiedättekyllä
Hyviä tuloksia Pool on tehnyt, vaikka aina ei peli ole ollut ihan parasta mahdollista tasoa. Evertonia vastaan tuli kyllä kaikkien onnenkantamoisten äiti, mutta kaikki otetaan vastaan, mitä saadaan. Kyösti mietti pitkään, ottaako hän tänään Nobista, mutta niinhän siinä kävi, että hän päätyi ottamaan. Ampumahiihdon Päivän Trio ei osunut, eikä Toto76, joten enää on yksi BTTS-kvartetti jäljellä. Nyt on toinen tölkki menossa, joten Chelskin ja Cityn pelin aikaan Kyösti on mukavassa nousukondiksessa. Oletus tietenkin on, että City voittaa, joten jos Chelski ottaa pisteenkin, niin sehän olisi pelkkää boonusta.
Tiistain matsi Napolia vastaan ei toivottavasti tule liian äkkiä tämän matsin jälkeen. Pojan Kloppi antoi Salahin pelata aika pitkään, tosin kyllähän hänellä virtaa riittää. Salah on vihdoinkin väläytellyt viime kauden virettään, mutta Poolin fanipalstoilla naureskellaan silti hänelle, että minkä hemmetin takia hän näyttää nykyään niin nyrpeältä. Villeistä tuuletuksista ei ole tietoakaan, kjäh kjäh. Kyösti ei oikein ole vielä fundeerannut, että lähteekö Pool heti alusta apinan raivolla hakemaan kahden maalin voittoa, vai pelaako se tosi tarkasti, yrittäen estää Napon vierasmaalin. Tällä hetkellä on sellainen tuntuma bärsseessä, että aika varovaisesti ehkä aloitetaan. Olisiko kiikarilukemat vielä puoliajallakin? Kyösti saattaa pelata tulosvetoon 1-0, riippuen tietenniin kertseistä. - Gilbert59
Gilbertillä on massien sijaan kassit tukevasti kiinni tervassa kiitos jäynäpoikien. Voi samperin samperin nulikat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771580
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.104793En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493