http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/asuntomurtojen-määrässä-selvä-piikki-–-ulkomaalaiset-järjestäytyneet-rikollisryhmät-tulevat-suomeen-tekemään-rikoksia/ar-BBQG3F8?li=BBr5KbI&ocid=UE09DHP
Suomalaisten elämä on mennyt aivan hirvittäväksi !
Nyt ei saa enää asua omassa kodissaankaan rauhassa, vaan joutuu pelkäämään ulkomaalaisia ryöstäjiä ja joutumaan UHRIKSI.
Ja niistä ryöstäjistäkään ei saisi lausua yhtään vihapuheita , vaan heidät on hyyssäreiden mielestä hyväksyttävä suomeen.
Ja koko ajan tuotava niitä LISÄÄ !
MILLOIN MAAMME PELASTETAAN SUOMALAISILLE ???
Suomalaisten elämä on mennyt aivan hirvittäväksi !
Nyt ei saa enää asua omassa kodissaankaan rauhassa, vaan joutuu pelkäämään ulkomaalaisia ryöstäjiä ja joutumaan UHRIKSI.
Ja niistä ryöstäjistäkään ei saisi lausua yhtään vihapuheita , vaan heidät on hyyssäreiden mielestä hyväksyttävä suomeen.
Ja koko ajan tuotava niitä LISÄÄ !
MILLOIN MAAMME PELASTETAAN SUOMALAISILLE ???
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kieltämättä monet liettualaiset ja rpmaniaoaiset ovat olleet ihmeissään suomessa kun kiinnijäätyään ja tuomiolle joutuessaan nämä onkin päästetty vapaalle......
Ehdollista tuomiota ja korvauksia joita liettualaisten tai romaniqlqisten ei tarvi paljoa välittää....pääsevät äkkiä takas työnsyrjään kiinni.
Ollaan tyytyväisiä, että saamme vielä puhua suomea. Kai siihenkin vielä pakko islami keksitään, kun muutama vuosi vierähtää.
Se on mahdottomuus, he ovat sitä mieltä että kyllä ne suomalaisetkin .....
On se kummalisen järjetöntä, että suomeen tulee ulkomaalaiset ryöstämään ja raiskaamaan.
Kuinka moni SUOMALAINEN menee ulkomaille tarkoituksenaan ryöstää ja raiskata niiden maiden asukkaita ???
Niitä tuskin on lainkaan.
Itselleni ei ole IKINÄ tullut edes YHTÄKÄÄN ajatusta tehdä sellaista.
Kun suomalainen matkustaa ulkomaille, niin hän maksaa kaiken itse, eikä edes yritä kusettaa ko. maan kansalaisilta YHTÄÄN MITÄÄN.
OLEMME JOUTUNEET MIELETTÖMÄN KURJUUTEEN.
Vuodenvaihteessa asuntomurtoja
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006360942.html?ref=rss
Suomen ruotsinmielinen eliitti halua maamme seuraavan sen ihannemaan esimerkkiä.
Mitään muutosta ei VOI tulla ennen kuin maatamme hallitsee suomenmielinen eliitti.
Siinäpä suomalaisella kansalla ongelma! Kuinka muutos voi tapahtua?
Eivät järkiinny, se on jo nähty. Niitä ei huoleta edes se, että naisia ja lapsia raiskataan ja pahoinpidellään.
Ulkomaalaisten rikollisten rantautuminen Hölmölään ei ole uusi asia. Sitä on tapatunut koko rajojen avautumisen ajan erityisesti Pk-seudulla. Tahti kiihtyi, kun Eu:hun hyväksyttiin tietyt entiset Itä-Euroopan maat. Samalla saatiin kerjäläiset kaduille ja pillerinmyyntikin pyörimään ym. näihin kuuluvat muut ongelmat.
Kiitos hallituksillemme kautta eri värisuorien ja erityisesti Olli Rehnille, EU-komissaarille!