2 kokoomuslaista sisäministeriä ja tässä lopputulos
LUE ILTALEHDESTÄ Orpon Oulu kommentit
LUE ILTALEHDESTÄ Orpon Oulu kommentit
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
JA TÄSSÄ ESITYS
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/145f2c60-a1f9-4928-8a4b-1987cc6e8bdb
Orpo ja kumppanit hirteen kirjaimellisesti.
No+ei+ihme+koska+Orpon+EK-Kokoomus+haluaa+vaalivoittonsa+jälkeen+ensi+hallituskaudella+maahan+kymmeniä/satojatuhansia+maahanmuuttajia+lisää+ja+sosialisoida+heidän+palkkakulunsa+70%:sti+veronmaksajille/yhteiskunnalle.+EK-Kokoomus,+Orpo,+Mykkänen+tai+Häkämies+eivät+ole+kertoneet+miksi+osaajien+palkkakuluista+70%+pitää+sosialisoida+Suomen+kansalle,+siis+sossutukea+yritysten+palkkakuluja+70%:sti!?
Jep.
Asiat tuppaa olemaan sitä miltä ne näyttää.
No alkaisko olla joidenkin politiikkojen vaientaminen hyväksi Suomen turvallisuudelle ?
Että silleen.
kannattaako tässä odotella edes vaaleihin,
orpo heräs just lähimmästä juoppopuskasta
se ja sen kaverit vois laittaa tykinpiippuun ja ampua kiertoradalle saasteeksi
kaikki 700 kokkaretta perään
ja koko hallituksen vois irtisanoa - ilman irtisanomisaikaa ja sopeutusrahoja
Siihen tarvitaan 42 kohtainen vaatimuslista ja keltaiset liivit kadulle
Läsnäolo suotavaa
Haluan nähdä miten kokkareelta sujuu köyhä joulu
kun ei ole rahaa edes ruokaan
Tulevissa vaaleissa ei puhuta työttömyydestä, maahanmuutosta, verojen kierrosta eikä yritystuista.
Pidetään ns. kivavaalit toivoo orpo.
Tämä meijän presidenti kummilapsensa hyväksikäyttäjä on hiljaa kun hiiri asiasta myntyminen on hyväsymisen merkki?
Nämä mitkä oli näiten tulemisesta vastuussa v 2015 Sipilä , Orpo ja Risikko on saatava oikeuteen siitä pitää tehdä kansalaisaloite ,
Ja nämä lestapoliisit Oulussa on vaihdettava pois nämä on salaillut näitä raiskauksia jo aivan liian kaun kantasuomalaisia vastaan .
Sisäministeri on vastuussa tästä aika on sillä erota tehtävistään .Syyte päälle rikoksesta
Oulun kaupunkin johtaja on vastuussa tästä kun on hyväksynyt että näitä kuljeteteen päiväkodeissa ja kouluissa pois visrastaan ja syytös rikoksesta päälle
Orpo suorastaan kerjää kunnon löylyjä. Nyt jos kellään on jotakin hampaankolossa Orpoa tai kokoomuksen sekoomuksia vastaan, niin eikun kaikki hanat auki. Kerjäävä ylimielinen pelle on parasta mitä kokoomus pyrkii alttarille laittamaan. Saa siivota!
No meillähän on suurin ongelma ilmastonmuutos. Se on vaaliteema, ei siihen voi sotkea mitään maahanmuuttopolitiikkaa. Pohdimme jokaisen puolueen siitä, kuinka selviämme, kun säätiedotus lupasi aurinkoista ilmaa, mutta satoikin vaan päivät pitkät.