https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/30a3c903-7050-471b-96e5-f5ca5ed30e90
Enempää polisiisi ei liioin kerro kuin uhri on ihminen. Ei sukupuolta eikä ikää kansalaisuudesta puhumattakaan.
Jälleen ihmetyttää poliisin vaitelaisuus.
Keravan asemalla surmattu ihminen
16
1487
Vastaukset
- Salaisuuss
Mikähän tapauksessa on niin salaista...
- Salamurha
Jos se olisi salaista, se tuskin olisi tapahtunut iso rautatieaseman laiturilla.
- Keravashakers
Mä en ole ikinä tajunnut sitä et miks kaikki pitäisi heti kertoa varsinkin kun tekijät on kiinni. Poliisi tekee työnsä rauhassa ja kerää todistusaineiston ja toimittaa syyttäjälle. Kyl sä pääset vielä herkuttelemaan asialla muutaman päivän sisällä kun kaikki tulee julki. Malttia....
- maan_tapa
Valittevasti monesti tietoa pantataan silloin jos maahanmuuttaja on ollut rikoksen tekijä. Toivottavasti nyt ei siitä ole kyse. Lukijat vain tämän käytännön huomanneet siksi monella epäilyt herää.
Siksipä huhujen katkaisemiseksi paras olisi avoimmuus jos se ei häiritse tutkimuksia. - Hu-hu-huu-huuu
maan_tapa kirjoitti:
Valittevasti monesti tietoa pantataan silloin jos maahanmuuttaja on ollut rikoksen tekijä. Toivottavasti nyt ei siitä ole kyse. Lukijat vain tämän käytännön huomanneet siksi monella epäilyt herää.
Siksipä huhujen katkaisemiseksi paras olisi avoimmuus jos se ei häiritse tutkimuksia.No kun ei sattuneet olemaan maahanmuuttajia. Siitä huolimatta vatipäät levittää sellaista tietoa.
- Yammu
Trafin sivuilta näkee kun osaa katsoa.
- järkisärki
Minäkin toivoisin medialta ja poliisilta avoimmuutta. Se vähentäisi epäluuloja ja arvaamista. Pimitys on myrkyllistä ja vaarallistakin.
Yammu, mitä näkee trafin sivuilta? - järkisärki
Outoja huhuja liikkuu. Ihmiset tarvitsevat oikeaa tietoa. Älkää arvailko vaan odottakaa.
- tarkka.tieto
uhri olli 1962v, syntynyt mies. kaksi tekijää otettu kiinni. mies ja nainen, tapauksen kaikki henkilöt ulkomaalaisia. nyt suvakit huutamaan turva henkilöä kaikille muualta tulleille. tiedot netti karjalaisesta.
- roskaväkeä
Närästääkö nyt suvakkeja, kun vuohipaimenet tappeli Keravalla?
- kauhiaaa
ei ollut vuohipukkeja vaan roistoja lahden tolt puolt
- 8kertaakuvaa
miksei asioista voida puhua oikeilla nimillä siinä vastassa oli pari pitsanpyörittäjää jotka tappeli liikepaikasta kuten toissavuonn a laukaassa kun kirves heilui pizeriassa
voipi olla shia vastaan sunni kansssa mene ja tiedä mutta se on varma että yhteiskunta säästi taas - RöhönauruaPäälle
Taisi olla ns. jäsentenvälinen ?
- aszxqw
Onko tietoa olivatko keravalaisia vai vaan käymässä?
- vaarallisiaihmisiä
Tappajien nimet löyty melko helposti, kun vähän etsi. Virolaisessa lehdistössä tästä löytyy enemmänkin juttua. Kaikesta päätellen nämä tappajat pitäisi sulkea loppuiäkseen vankilaan ja siellä eristykseen kaikista muista, jotta eivät enää koskaan pääsisi tekemään toisille ihmisille pahaa.
- olkaahyja
tarkennus virolainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää2144410Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4433266Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142148Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141800Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51188- 741023
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691015Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24951- 54916
- 75908