Tuollainen satu löytyy Iltalehdestä !
https://www.iltalehti.fi/info/iltalehdesta
Miksi Iltalehti valehtelee
10
989
Vastaukset
- naamapokerina
No nyt meni usko kaikkeen. Elikäs kaikki uutisointi on naurettavaa paskaa.
Ellei sitten ole vakavasta asiasta kysymys. Silloinhan uutinen on vaan paskaa. - Totuutta
Niin, laittaisi vain suoraan, että oikeiston kannattaja. Aivan kuten kansan uutiset ilmoittaa olevansa vasemmiston kannattaja.
Täysin sitoutumatonta lehteä ei ole olemassa. Vähintään toimittajan omat näkemykset paistavat läpi. - En-tiedä-IL-tarkoitusta
Valheella on lyhyet jäljet.
Ne päätyivät Maailman menoa palstalle.
Luen mieluummin satuja kuin IL julkaisua. - ruskealeht1
Lehtihän tosiaan tunnetaan kansan keskuudessa nimellä "Ilta-Paska"
- älkäänytviitsikö
Olipa päivän suurin vale. Ilta-paska ei ole sitoutumaton, vaan kokoomuksen ja demareiden äänenkannattaja.
- Sussiun
Puolueista vapaa neutraali uutislähde on Iltalehti, jota palstan persujen toivoisi lukevan jo oman sivistystason nostamiseksi. Pelkkä hevosmiesten julisteiden lukeminen vie hukkaan kuin ketunlenkki.
- qåaäzm
Kuitenkin se edustaa suvakismia joka tuhoaa Suomen. Se osallistuu maallemme äärimmäisen vakavan asian eli GCM:n pimitykseen muiden valhemedioiden kanssa. Kertokaa minkä takia se asia pimitetään?
- henkevänsoljuvaa
Joku pappi varmaan päästellyt päivän liturgian.
- eiutu
Tuppuraisen Untokin valehteli työhaastattelussa olevansa ahkera ja raitis. Ei valehtelu ole kiellettyä.
- Anonyymi
Iltalehti valehtelee politiikassa mitä härskimmällä tavalla. Sama pätee Iltasanomaa.
Nykyään Iltalehdessä uskottavin asia on säätiedotteet.
Politiikassa ym. kannattaa katsoa intteristä MV-lehteä, Oikeaa Mediaa ja Kansalaista.
Jos ihmiset uskoo Iltalehteä, Iltasanomaa ja TV1 ja TV3 -uutisia niin taatusti eksyy kuin aasi risukkoon.
Lisäksi asioista ei puhuta kuin osa. Kiiltokuvaa ja plääp plääp...
Vastikäänhän TV haastattelussa haastatelttiin sairaanhoitaja Tiffany Pontes Doverin. Hän oli juuri saanut koronarokotteen. Mutta siinä haastattelussa hän pyörtyi. Se näytettiin livenä. Mutta kohta sen jälkeen kuoli... Media vaikeni täysin.
Ja terve portugalilainen sairaanhoitaja kuoli saatuaan Pfizerin koronarokotteen. Media sulkee suunsa täysin. Ei puhu TV yhtikäs mitään eikä Suomen lehdistö.
Seppo Rädyn sanoja siteeraten ja muuttaen: "Suomi on paska maa!"
Ei ollut aikoinaan mutta nyt on...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872896SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012095- 1121968
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä141954Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371554Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3691415- 871061