Halla-aho puhuu viisaita Ukrainan sodasta ja Venäjästä

Venäjää ja muita slaavilaisia maita hyvin tunteva Halla-aho puhuu Venäjästä ja Ukrainan sodasta. Kannattaa kuunnella etenkin ajasta 4:15 eteenpäin tätä videota:

https://www.youtube.com/watch?v=LqnFp5vkfoI

Vaikka video on vanha, sillä ei ole merkitystä. Video on ajankohtainen niin kauan kuin Ukrainan sota on käynnissä.
12150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

On tuota Halla-ahoa kyllä mukava kuunnella. Selkeää ja hyvin perusteltua tekstiä virheettömällä suomen kielellä. Ja kaiken lisäksi pääsääntöisesti pelkkää asiaa!

Äänestä

Vaikea olla tälläKÄÄN kertaa eri mieltä mistään mitä Halla-aho tuolla videolla puhuu.

Äänestä

Alkaa pikkuhiljaa valjeta, miksi venäjämieliset suhtautuvat niin nihkeästi Halla-ahoon :) Hallis puhuu liian totta Venäjästä.

Äänestä

Älä koskaan luota sivariin !!!

Äänestä
  • Entäs naiset? Ne ei ole käyneet edes kutsunnoissa!

    Äänestä

Halla-aho

- kannattaa Nato-jäsenyyttä
- kannattaa rajoituksia venäläisten tonttiostoihin Suomessa
- ei ole hyväuskoinen Venäjän suhteen

Ääni menee Hallikselle.

Äänestä
  • Samoin. Hallis vaikuttaa viimeiseltä luotettavalta poliitikolta. Vaikea uskoa, että Hallis sortuisi soinimaiseen takinkääntöön.

    Äänestä

Aika hyytävää tuo "ilman Nato-jäsenyyttä Baltiassa olisi todennäköisesti nähty jo vihreitä miehiä". Luojan kiitos Baltian maat ehtivät Natoon ajoissa!

Äänestä

Halla-aho on viisas mies. Mutta hemmetti kun tää tilanne alkaa selkeästi olla nyt vastakkainasettelu muslimit vastaan sivistynyt eurooppa.

Venäläiset on pitäny musulmaanit järjestyksessä ja kurissa, samoin USA, mutta ranskanleivät ja sakemannit lepasuilleet.

Mitnkähän tässä vielä käy.. Euroopan rajalla Venäläiset sotilaat tappelee USAn avustuksella musulmaaneja vastaan?

Äänestä
  • Miten muslimit liittyy Venäjän uhkaan ja Ukrainan sotaan? Ei muuten kuin siten, että tiltujen kikkana on ollut jo pitkään häiritä keskustelua viedä se tällä maahanmuuttoteemalla pois Venäjälle kiusallisista asioista.

    Äänestä

  • Venäjältä lähti yli 10000 taistelijaa isisin riveihin. Nyt ne paluumuuttaa. Ei venäjä islamisteja sen vuoksi voinut kurmuuttaa sen enempää mitä Damaskoksen despotin vallassapitäminen vaati.

    Äänestä

Surkeat ranskalaiset katselee kädet sivuilla kun muslimit valtaavat maan. Inisevät sitten usaa avuksi, joka pelasti euroopan ensimmäisessä maailmansodassa, toisessa maailmansodassa, ranskalaiset vietnamista, ryssät Afganistanista, euroopan vanhan miehen Bosnian sodasta..

Häh!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halla-ahoPuhuuAsiaa kirjoitti:

Venäjää ja muita slaavilaisia maita hyvin tunteva Halla-aho puhuu Venäjästä ja Ukrainan sodasta. Kannattaa kuunnella etenkin ajasta 4:15 eteenpäin tätä videota:

https://www.youtube.com/watch?v=LqnFp5vkfoI

Vaikka video on vanha, sillä ei ole merkitystä. Video on ajankohtainen niin kauan kuin Ukrainan sota on käynnissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu