”Vastaanottojärjestelmän piiristä on kadonnut viimeisen kolmen vuoden aikana noin 6 000 turvapaikanhakijaa. Osa heistä on lähtenyt takaisin kotimaahansa, mutta osa on jäänyt laittomasti Suomeen oleskelemaan. Laillisten toimeentulon hankkimiskeinojen puuttuessa maan alle siirtyvien ulkomaalaisten todennäköisyys syyllistyä rikoksiin ja radikalisoitua on suuri”, tiedotteessa sanotaan.
http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/kokoomuslaiset-”6000-turvapaikanhakijaa-kadonnut”-–-hallitukselta-lisäraha-ulkomaalaisvalvontaan/ar-BBQKwFW?ocid=ientp
Antsaitsemme tämän
http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/kotimaa/kokoomuslaiset-”6000-turvapaikanhakijaa-kadonnut”-–-hallitukselta-lisäraha-ulkomaalaisvalvontaan/ar-BBQKwFW?ocid=ientp
Antsaitsemme tämän
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tänne tosin tuli vain se paskin ja kaikkein rikollisin kuona mitä oli liikkeellä.
Lentokentälle meni taxi, takaikkunassa oli mainis "matkalla uuteen kotiin" ja taksissa istui . . . ?
Kun ei kukaan tunnu tietävän, kuinka monta siirtolaista Suomessa oikein on, niin eikö kannattaisi kääntyä niiden puoleen, jotka suorittavat keväällä ja syksyllä lintulaskentaa? Heidän suorittamansa laskennat ovat hämmästyttävän tarkkoja. Siis valitaan joku tietty päivä ja useille paikkakunnille menneet, kokeneet lintujan laskijat raportoivat täsmälleen samaan aikaan suoritetut siirtolaishavainnot. Sitten kun havaintomäärät lasketaan yhteen, niin siinä se on. Tapahtuma täytyy suorittaa vähintäänkin kaksi kertaa vuodessa, niin että tiedetään, missä mennään.
Kela Gold vingutettu tappiin, läksitään seuraavaan maahan hakemaan "turvista".
Mulla on sellainen pelko, että nämä kelaGoldit on yhä toiminnassa ja vinguttelevat meidän rahoja nyt muualla.
On nimittäin juuri sosialistinen ihanne, että rahaa menee jollekin, jota ei edes ole.
Se on sitä loisimisen suuruutta.
Saihan se "Saido" jotakin sisarensa lapsilisätkin vuositolkulla itselleen vaikka ne ei edes asunu enää Suomessa.
Että meidän rahaa vuotaa mitä todennäköisimmin rikollisesti ulos, eikä se sosialisteja haittaa eikä vihervassareita, koska ei se ole heidän rahaa, kun itsekin odottaa ahkerien työn tulosta itselleen.