Ja hauskasti, kristitty tiedelehti tämän antaa. Biokemistit Charles Carter ja Richard Wolfenden ovat löytäneet uusia todisteita siitä miten elämä syntyi elottomasta. Yksittäisen geenin todettiin koodaavan erilaisia kemiallisia katalyyttejä, jotka aktivoivat aminohappjen tuotantoa.
Linkistä voi lukea loput. Mielenkiintoista miten se tiede vaan edistyy ja jättää yhä vähemmän tilaa kretujen taikatempuille.
Linkistä voi lukea loput. Mielenkiintoista miten se tiede vaan edistyy ja jättää yhä vähemmän tilaa kretujen taikatempuille.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja se linkki:
https://www.csmonitor.com/Science/2015/0623/How-can-life-emerge-from-nonliving-matter-UNC-scientists-find-new-evidence
"kristitty tiedelehti"
Minulle oli uutinen, että on olemassa kristittyjä tiedelehtiä, jotka ovat tiedelehtiä ilman lainausmerkkejä.
On olemassa myös rehellisiä kristittyjä, jotka eivät kiellä tieteen saavutuksia. Heille kreationistit ovat ihmisiä, jotka järjettömine väitteineen karkottavat järkeviä ihmisiä kristinuskon piiristä.
Tosiasiassahan maailmanlopunuskonto, mitä kristinusko alusta lähtien on ollut, ja tieteellisyys sopivat huonosti yhteen.
Mutta hyvä jos on niitäkin, jotka pitävät maailmanlopunuskonnon ja tieteen eri kategorioissa.