Jemenissä yli 2 000 000 ihmistä kuolemassa nälkään. Voisiko joku heittää pari loitsua.
Jemenille apua
6
115
Vastaukset
- T..Mirka
Hei, ihan totta. Miksi kukaan ei viitsi jeesata Jemeniä heittämällä yhden rukouksen?
Toivottavasti sinäkin olet auttanut myös rahallisesti. Siihen päälle on sitten hyvä vielä rukoillakin.
- kamelikansasikiää
Eikös kamelikansa kylve öljyssä.
Mikä apina täältä pakkasen keskeltä säästämänsä pennoset jeesusteluun antaa.
Eilen luin Imaami Mahdin tulemusta käsittelevää kirjaa, jossa sanottiin tulee olemaan sellainen ahdistus, että yksi maa saa ruokaa liiankin kanssa , mutta vieressä elää kansa, joka ei saa ollenkaan ruokaa. Tämä on ennakoitu Imaami Mahdin tulemuksen merkkinä. Kun hän tulee ja saa käsiinsä vallan niin hän jakaa aarteita ja hyödykkeitä laajalti tasapuolisemmin kuin ennen on jaettu.
Mitä oikein merkitsee se , että USA on julistanut Iranin öljyn kuuluvan itselleen. Voiko yhdysvallat auttaa Jemeniä jos saa Iranin polvilleen. Ei enää terrorismia, ydinasekokeiluja tms. Ja myös kauppaa ei saisi käydä myymällä mahtavasti ylihinnoiteltuja tuotteita, vaan hintojen pitää asettua uomiin, jotka ovat sopuisat.
Imaami Mahdi aikoo ensin hyökätä Iraniin, jonka armeijoiden pitää kääntyä tukemaan häntä. En tiedä voiko olla niinkin, että USA toimisi salatusti tai sattumalta Imaami Mahdin päämäärien mukaisesti?
Olen itse Herran ohjauksessa jo muodostanut Ring of Fire rukouspiirin. Tarkoitus on, että tehdään selväksi UUDEN JERUSALEMIN laskeutumispaikan kuuluvan yhden kultuurin piirin. Pitää olla Jemen-Pakistan-Kazahstan-Ukraina-Kreikka-Serbia-Italia-Libya-Sudan - Etiopia- Jemen Ring of Fire, jonka sisälle odotetaan Uuden Jerusalemin laskeutumista, ja joka muodostaa yhtenäisen kulttuurialueen, jossa ympärileikkaus tai sydämen ympärileikkaus on välttämätön ja jonne eivät pakanat saa matkustaa ilman etikettikurssia.
Tämä Ring of Fire on suojattava ulkopuolisia hyökkäyksiä vastaan ja se on maailman pyhintä seutua, maailman napa ja keskipiste.- T..Mirka
Älkää viitsikö pelleillä. Jemenissä tarvitaan ihan oikeasti apua. Eikö jumalanne auta vaikka rukoilisitte, vai eikö rukoukset toimikaan?
- T..Mirka
Jemenin ongelmat jatkuu.
Pyydän teiltä RUKOUSAPUA
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso245600Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1624172Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani143697Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683133- 452983
- 902977
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1572696Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist292617- 201765
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1221711