Teatterin suunnittelu 250000 eurolla tarkoittaa karkeasti että sillä saa 70 euron tuntihintaista suunnittelutyötä 3571 tuntia.
Siis 3571 tuntia.!! Sortuiko Kouvola ylibudjetointiin?
Miksi imatran teatterin valmiita piirustuksia ei ostettaisi?
Siis 3571 tuntia.!! Sortuiko Kouvola ylibudjetointiin?
Miksi imatran teatterin valmiita piirustuksia ei ostettaisi?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitä niillä Imatran piirustuksilla tehdään?
Nyt uutisoitiin että tuolla Kuusankoskella teatteri toimii ja voi hyvin, katsojia riittää. Sitä en tiedä paljon se saa tukea mistäkin, mutta tuo manskin lähellä oleva teatteri saa joka vuosi 1,5 miljoonnaa euroa meiltä kouvolalaisilta veronmaksajilta. Nyt jotkut haluaa että manskin kupeeseen pitäisi saada uusi hulppea kymmeniä miljoonia maksava teatteri jonka toimintaa tarvitaan vuosittain varmasti enemmän kun 1,5 miljoonaa.
Sama taho/tahot jatkuvasti kirjoittelee että manskin lähelle pitää saada kaupungin rakennuttama ja verovaroin ylläpidettävä elokuvateatteri. Nämä toimii markkinatalouden ehdoin ja elokuvateatterit toimii siellä missä ne menestyvät ja ovat liikeyrityksiä. Olisi melko kummalista jos kaupunki lähtisi verovaroin kaatamaan toimivia elokuvateattereita. Manskin lähellä oli useampi elokuvateatteri mutta eivät menestyneet.
Mitä me kouluilla tehdään?
Eräs suomonitoimikeskusta kovasti halunnut manskin keisari sanoi että olisihan se houkutteleva tuo paljon halvempi sairaalaa mutta mitä me sillä tehdään.
Kaikki tuo asiaa. Me oikeasti tarvitaan uusi koko kaakkois-suomea palveleva teatteri ja muusiikkikeskus. Ja päräytetään sinne kellariin kymmenen salin elokuvateatteri.Ja kaikki tämä kunnan piikkiin.
Koululaiset joutaa istumaan koulukuljetuksissaan vaikka koko päivän pois pahanteosta ja saahan siitä moni kuljetusyrtittäjä leivän. Samoin kun Kotkasta löytyy sairaala tarvitseville ja sinnekin pääse rahalla.