kuin kielteisen turvapaikkapäätöksen saanut saanut hakija maasta, vaikka olisi minkälaista rikostaustaa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005929388.html
Mihin tämä maa on menossa?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005929388.html
Mihin tämä maa on menossa?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Vanhuksissa on Suomen surkea ja kallis menneisyys.Maahantulevissa hädänalaisisssa on Suomen loistava tulevaisuus.
Jaa vtuuut noi pihalleet suomesta
On se kumma Miksei mummolle hoidettu siivoojaa käymään kerran viikossa , kotihoito käymään edes kerran päivässä , ja ruoka toimitus !! Eii kun porukalla veivät hoitoon. !!! Kaikki päälaellaan !! NS ,partalapset saapuivat , solttupojat kantoivat laukutkin , lämmintä ruokaa yötä myöten hyysärit väsäämässä !! Asunto ja kaikki tuli valmiina , mikähän tässä mättäää!!! Ja mikä oli kiitos , ruoka paskaa , liian vähän rahaa , missä naiset ,,eli nyt pikkutytöt ,ja vauhti kiihtyy !!!!!!!! HYvä Suomi ,, olet kumminkin paska maa tai eräät sen vetäjät!!!
Tottahan toki ja luonnollisestikin, jos on vuokrat maksamatta ja häiriköi kaiken aikaa yksiössään. Ei siinä tilanteessa ikää kysellä.
hushiivattiin Mummo ei sentään heittäny POLTTOPULLOA lähteissään kuten jonkun rodu-n edustajien poistumiseen kuuluu..
Ei pidä paikkaansa. Kielteisen turvapaikkapäätöksen saanut voidaan poistaa maasta alle puolessa vuodessa, mutta ilkeää vuokralaismummua ei saa häädetyksi asunnosta vuoteen, jos hän osaa kaikki niksit.
Tuskin mummo niitä niksejä osaa, mutta suomalaiset lakimiesarmeijat jotka puolustavat veronmaksajien piikkiin laittomia pakolaisia niksit osaavat.
Ahne taloyhtiö halusi osingoille ja asunnon myyntiin...
Äkäisen ja itsepäisen näköinen akka. Tuo kun laitettaisiin rajalle vartioon niin eipä pääsisi yhtään matua maahan.
Suomi tarvitsee ensisijaisesti Liisa Tiukkoja. eikä eeva bideliöitä.
A talk hyvä aihe
kuka muuten johtaa yleä ja mikä puolue?