Miten Venäjän kansalaiset, siis venäläiset ja ne sadat orjakansat, jotka edelleen sen tynkä- Neuvostoliiton (ent.) alueella joutuvat asumaan ja toimeen tulemaan hallitsevan R Y S S Ä -Mafian lakeja ja määräyksiä tulkitessaan?
Miten ihmeessä Yk:n jäsenvaltio päästä ulkomaille esiintymään tämänkaltaisen patologisen valehtelijan?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005930526.html
Suomessa tunnetaan Saamelaiset juttujen kertojana, jotka ovat senverran rehellisiä, että antavat kuulijalle puhessaan vihjeen. !!! "On tässä jutussa TOTUUTTA edes sitheeksi"
R Y S S Ä- valtion edustaja valehtelee kaiken kaikesta!
Karjalan palautuksesta Suomi voi neuvotella vasta sitten, kun Itärajan takana ei oikeastaan ole valtiota, minkä kanssa neuvotella! Täytyy vain OTTAA!
Siis malli siitä, miten Baltian maat toimivat, ja miten Saksanmaalla toimittiin ! DDR katosi!
Itäinen valehtelutapa ihmetytää
7
176
Vastaukset
- Näistäinsseistä
Vallanhimo esimerkiksi trafissa kuten carunassakin osoittavat pitkiinkeppeihin erikoistuneiden mielenliikkeet kaikessa rahanahneudessaan.
Eipä tuo Venäjän suurlähettilään puhe mitenkään yllättävä ollut. Onhan tässä Karjalakeskustelussakin aina tiedetty se, että Venäjä valehtelee aina.
Valehtelu on venäläisille ihan luonteenomaista, eikä siihen ole luvassa muutoksia vielä useaan sukupolveen. Venäläiset pitävät valehtelua toistaiseksi ihan normaalina tomintana, joten sen kanssa pitää vain oppia elämään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/12453263/venaja-valehtelee-aina- brorpå
Ja taas sie poika puhut niin rumasti hyvästä naapuristamme että hävetä saa puolestasi. Etkö kykene ilmaisemaan itseäsi ilman vihoittelua,sivistyneesti? Tuollainen vihapuheesi sortaa uskottavuuttasi aika alas. Eiks je?
- SeAravakasteinen
Keskustelun taso Karjalan palautuksesta on täällä erittäin objektiivistä, asiallista sekä uusia näkemyksiä tuovaa.
Harvoin eksytään varsinaisesta aiheesta johonkin tyhjänpäiväiseen keskustelun avaukseen.
Avara kylläkin joskus kiihtyy täyteen vauhtiin kuin piikkinokka Moskovanpoika.
Evakkopoitsulla on joskus seuraamisen vaikeuksia, mutta kun hehkuttaa tarpeeksi, niin hänen dieselinsä käynnistyy kuin vanha kunnon Belarus traktori. Jatkakaa samalla asiallisella linjalla, davai.
- Viran_puolesta
Poliitikot joutuvat puhumaan virallista liturgiaa, ei sille mitään voi. Ei suomalaisetkaan poliitikot erotu muista. Joskus on aivan sälittänyt se, että sanat on laitettu suuhun.
- samelainenvaisaaga
en oo puolesta enkä vastaan. me saamen sukuiset puhumme ulkopuolisille arvoituksia.kunes jonakin päivänä saapuu julma saaga.
- brorpå
Itäistä heimoahan olemma met suomalaisetkin joten ei muuta kuin; davai-, eteenpäin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607512Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 77853
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745