Höyryjuna Ukko-Pekka kuljettaa matkustajia Helsingin seudulla su 30.12. Junalla voi matkustaa Kirkkonummen suuntaan tai Helsinkiin ja takaisin, ja illalla aina Kouvolaan asti.
Toimintaa pyöritetään kokonaan talkoilla ja lipputulot ovat ainoa tulonlähde. Emme saa mitään avustuksia. Me vapaaehtoiset teemme tätä vain näyttääksemme junaa muillekin; rahaa emme tästä saa, päin vastoin.
VR:n kanssa junalla ei ole mitään tekemistä. Tapahtumasta saa kertoa eteenpäin koska mainostukseen ei ole rahaa.
Tervetuloa kyytiin!
Huom. myös veturin hytissä voi matkustaa.
Aikataulut ja hinnat:
https://hoyryjuna.weebly.com/
Höyryjuna Ukko-Pekka Kauniaisissa 30.12.2018
Höyryjuna_Ukko-Pekka
0
131
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231014- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha583855- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 68641
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627