Loimaan järjestäytynyt rikollisuus

Loimaalla on viestipalveluita, joissa ilmoitetaan poliisin liikkeistä. Näin voi jouķkiot hoitaa asioitaan, kaahailla ja rötöstellä kiinni jäämättä. Mutta olette puhuneet sivu suun ja nimiä on tiedossa.
4214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

onks täälläkin sellaista touhua. vaikka kyl joku taisi kertoa et loimaalle ois levinnyt venäjän mafia, en tiä mistä oli muka sellaista kuullut oli kyl tainnu nähdä unta. itse en ole kuullut mistään järjestäytyneestä rikollisuudesta mitään

Äänestä

Olen nähnyt tuommoisen polisiin liikkeistä tiedottavan systeemin. Siihen on huijattu mukaan myös "tavallista" väkeä, muka ylinopeussakkojen välttämiseksi. Mutta tosi asiassa silloin tiedetään että poliisi on 9-tiellä passissa ja voi puuhata jotain muuta. Tai jättää varastetun auton siirron myöhemmäksi. Tuhnu luulee auttavansa "kaveria" mutta tieto menee rikollisille.

Äänestä

Ei siinä venäläisiä tarvita! Vuonna 2015 syksyllä maahan tunkeutui 40 000 "mukavaa miestä". Niillä mukavilla näyttää menevän hyvin. On uutta autoa, vatteet parhaasta päästä, asunnot huippupaikoilta ja turhaa rahaakin näyttää löytyvän, kun notkuvat ostospaikoissa ja muualla illasta iltaan. Kiinnijäädessään sanovat sanan rasismi ja poliisi ei tutki, syyttäjä ei syytä.

Äänestä
  • Perus-ässien syytä. Kokematon puolue hallituksessa - ketäs olikaan ulko- ja puolustusministerinä? Toiset nuohosivat "ministeriaudin" takapenkkiä, loput kännisssä heittivät läppää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haisee kirjoitti:

Loimaalla on viestipalveluita, joissa ilmoitetaan poliisin liikkeistä. Näin voi jouķkiot hoitaa asioitaan, kaahailla ja rötöstellä kiinni jäämättä. Mutta olette puhuneet sivu suun ja nimiä on tiedossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu