Laitetaanko suolenmutka suoraksi?

Gllbert58

Joulu ei ole oikea joulu ilman 16-17 v poikaa karhuntaljalla. Kun takkatuli kuumentaa pojan perskannikoita, setäkin kuumenee samalla. Puoli tuntia kun lykkii suolenmutkaan asti, niin kyllä siinä litran verran hikoilee. Ottakaahan yhteyttä, Kleinbussissa on vielä pari tyhjää penkkiä. Lähtö aatonaattona puolilta päivin, päätepysäkki Savon sydän.

1

117

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JeesusOnHerra

      Helvettiin menijöitä riittää tungokseen asti, koska syntiä on niin kiva tehdä. Kuoleman jälkeen ei enää parannukseen ole mahdollisuutta. Se on tehtävä täällä elonpäivien aikana. Ihmisen sielu ei kuole yhdestäkään ihmisestä kuoleman jälkeen. Siksi kannattaisi huolehtia siitä, että asiat Jumalan kanssa ovat kunnossa. Taivaaseen ei pääse tuurilla eikä vakuuksilla eikä vahingossa. Antamalla elämänsä Jeesukselle ja tunnustamalla syntinsä ja hylkäämällä ne pääsee Taivaaseen.

      Joka vielä epäilee Taivaan ja Helvetin olemassa oloa niin kannattaa katsoa muutama todistuspuheenvuoro niiltä ihmisiltä, jotka ovat kokeneet elämänsä aikana ruumiista irtautumisen ja joko Helvetissä tai Taivaassa käymisen.

      Tässä yksi katsomisen arvoinen tositarina: https://www.youtube.com/watch?v=AMOPicahfBU

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      687
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      52
      584
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      549
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      541
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      177
      486
    Aihe