Joulu ei ole oikea joulu ilman 16-17 v poikaa karhuntaljalla. Kun takkatuli kuumentaa pojan perskannikoita, setäkin kuumenee samalla. Puoli tuntia kun lykkii suolenmutkaan asti, niin kyllä siinä litran verran hikoilee. Ottakaahan yhteyttä, Kleinbussissa on vielä pari tyhjää penkkiä. Lähtö aatonaattona puolilta päivin, päätepysäkki Savon sydän.
Laitetaanko suolenmutka suoraksi?
1
61
Vastaukset
- JeesusOnHerra
Helvettiin menijöitä riittää tungokseen asti, koska syntiä on niin kiva tehdä. Kuoleman jälkeen ei enää parannukseen ole mahdollisuutta. Se on tehtävä täällä elonpäivien aikana. Ihmisen sielu ei kuole yhdestäkään ihmisestä kuoleman jälkeen. Siksi kannattaisi huolehtia siitä, että asiat Jumalan kanssa ovat kunnossa. Taivaaseen ei pääse tuurilla eikä vakuuksilla eikä vahingossa. Antamalla elämänsä Jeesukselle ja tunnustamalla syntinsä ja hylkäämällä ne pääsee Taivaaseen.
Joka vielä epäilee Taivaan ja Helvetin olemassa oloa niin kannattaa katsoa muutama todistuspuheenvuoro niiltä ihmisiltä, jotka ovat kokeneet elämänsä aikana ruumiista irtautumisen ja joko Helvetissä tai Taivaassa käymisen.
Tässä yksi katsomisen arvoinen tositarina: https://www.youtube.com/watch?v=AMOPicahfBU
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1516543
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k263908- 453066
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1323034- 512806
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262176Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2711968Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt511908- 361803
- 291746