Irakin raiskauskulttuuri

RAISKAUS voi olla rangaistus tottelemattomuudesta, sanoo Irakin naisten yhdistyksen toiminnanjohtaja ja Suomen pakolaisavun ohjaaja Ala Saeed.

Nyt se selvisi ! Suomen tytöt ollet tuhmia ja siksi heidät raiskattu rangaistukseksi

Koko juttu on IS sivuilla
18<50
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Syy voi myös olla aivovaurio.

1Äänestä
  • KANSALAISALOTTEITA on väännetty ties mistä mut tässä on 1 tärkeimmistä.

    Piti pistää linkki freelansr toimittajan Terhi Kiemungista tekemästä jutusta mutta en nyt löytänyt sitä.
    Lyhykäisyydessään mikään taho valtamediassa ei uutisoi GCM-sopimuksesta ja juttu on täysin kielletty

    Äänestä

Raiskaako ne lapsiaakin kun ne ei tottele.

2Äänestä
  • No totta helkutissa kulttuuria pitää noudattaa. Että silleen.

    1Äänestä

  • Kyllä, kuten olet huomannut.

    2Äänestä

Nämä jälkeen jääneet Suomi-ensin ja muut vastaavat leijonariipuskaulat, eli evakkojätökset, sortuvat ala-asteen huuteluihin, sen sijaan, että oikeasti yrittäisivät ratkaista pakolaisuuteen liittyviä ongelmia.

Idioottimaista hakata tyhmää päätään matuleireihin, matut on seuraus, ei syy, syylliset istuu eduskunnassa.

Yksikään matu/ISIS-tero ei tullut Suomeen ilman Suomen Hallituksen kutsua.

Jopa yksinkertaisin ja alkeellisin olio tajuaa vaaran ja tunnistaa vihollisen, vihollinen ei ole matut vaan meidän oma Hallituksemme.

KOkaKOOMUS kutsui 46000 ISIS-teroa Suomeen


LÄNNENryöstelykoalitiotHYÖKKÄILEEsinneJAtänneSAAMMEpakoloisiaJAisisterojaELÄTETTÄVIKSEMME

Äänestä
  • Hallitus päästi maahan ihmisiä. ei rikollisia raiskaajia
    Kukaan ei raiskaa, ellei tee siihen vahvaa päätöstä.

    Irakissa raiskaaminen voi kääntyä raiskatun syyksi ja siksi tämä ei uskalla kertoa raiskauksestaan kenellekkään

    2Äänestä

ISIS-terot ovat Zionistisen USAtanan hallituksen kouluttama ja aseistama palkkasotilasjoukkio, jonka tarkoitus oli vallata Syyria (Kuten vastaava USAtanan tukema joukkio valtasi Libyan), koska Syyria ei taivu USAtanan ja ISISraelin terrorismin edessä.

Syyriasta ei tullut pakolaisia Suomeen ennen kuin Venäjä aloitti ISIS-terojen laajamittaiset pommitukset, jonka johdosta USAtanan hallitus kiristi Suomea ottamaan vastaan osan tästä Proxy-armeijastaan.

Kaikki vuonna 2015 saapuneet 46000 "pakolaista" olivat USAtanan ISIS-teroja....paperittomia....nimettömiä....Hallituksemme jopa sanoi Teille, että he tietävät ketkä tulijat ovat...he tiesivät että ne oli ISIS-teroja, mutta Teille ei sitä suoraan kerrottu.

Äänestä

USA:n Kongressin puhemies kävi vierailulla kesällä 2015, minkä jälkeen Suomeen tuli muutamassa kuukaudessa kymmeniä tuhansia entisiä USA:n armeijan irakilaisia palkkasotilaita, joiden sopimusaika oli päättynyt. Suomi suostui USA:n pyynnöstä ottamaan nuo kaikki murhaajat pakolaisina. On kaksi syytä miksi he raiskaavat jatkuvasti suomalaisia. Heidän työhönsä on kuulunut vuosia raiskata ja murhata omaa kansaansa USA:n käskystä, mikä tapa on jäänyt päälle. Lisäksi islam käskee raiskaamaan ja tappamaan vääräuskoisia.

MV-lehdessä oli paljon kuvia v. 2015 ja 2016 Suomeen tullleista irakilaisista joilla oli USA:n armeijan puku päällä entisessä elämässä. Sekin todistaa mistä on kyse.

Äänestä

Valitettavasti Irakin raiskauskulttuuri ei päde Suomenmaassa, jotenka voi painua muslimirättiensä/kulttuurinsa kassa suurimpaan suohon.

1Äänestä

Miksi meillä on niin paljon iirakkeja raiskaamassa ja loisimassa? Miksi meillä on myös niin paljon somaleja, afgaaneja ja syyrialaisia raiskaamassa ja loisimassa? Kuka nämä tänne on kutsunut, Kokanderko?

1Äänestä

USA tai Israel ei ole mitenkään vastuussa, kun muslimit keskenään tappelee.
USA on tukenut Syyriassa ja Irakissa joukkoja, joilla demokraattiset arvot

Jos muslimit eivät olisi keskenään ruvenneet sotimaan ei sinne olisi tarvittu ulkopuolisia joukkoja

Ryssä Syyriassa tukee Hallituksen joukkoja, ja eivät ole demokraattisia

2Äänestä
  • USA on iso syy, Venäjän ohella, NATO myös, tapahtumiin ja pakolaisvyöryyn.

    Äänestä

Onhan Suomalaisia mennyt pakolaisina ympäri maailmaa ,mutta ei heistä ole kerrottu, että olisivat olleet raiskaamassa ihmisiä.

muslimit voivat mennä pakoloisiksi toisee muslimimaahan, niin sitten ei tule kulttuurien törmäystä

Muut muslimivaltiot eivät vain halua ottaa Irakin tai Syyrian muslimeja vastaan - ovat näin riitaisia

2Äänestä

Sanoja Usa ja demokratia ei voi millään järkevällä tavalla käyttää samassa lauseessa, ei edes samassa kappaleessa.

USAtana hyökkäsi 2003 Irakiin ryöstämään maan öljyvarat ja muut aarteet

Äänestä

Hävetti katso telkkaria kun joku ulkomaalainen nainen selitti miten nämä nuoret raiskaajamiehet näkevät naiset ja tyttölapset mahdollisuuksina raiskauksiin ja hyväksikäyttöihin.
Muutaman vuoden jotkut hörhöt ovat väkisin suomalaisille selittäneet ettei asia ole näin ja ne ovat samanlaisia ihmisiä. No, nyt ulkomaalainen nainen joka toimii pakolaisten parissa kertoi sen mitä aikaisemmin sanottiin rasismiksi.

Aika moni suvaitsevainen joutuu nyt miettimään mitä pahaa se Suomi on tehnyt kun olette edesauttaneet tällaisen tilanteen syntymistä valheilla, te olette valehtelijoita.

2Äänestä

Ääri-islamista juontuva kunniakulttuuri, jossa mies voi tehdä naiselle melkein mitä hyvänsä – ilman seuraamuksia.
Päinvastoin nainen voi joutua vastuunkantajaksi omasta raiskauksestaan. Saeedin mukaan vanhoillinen perhe voi pitää häpeällisenä sitä, että nainen on antanut tahrata itsensä.

Mitä suomalaisten tulisi siis lapsilleen ja naisille opettaa? Meidän tulisi opettaa sitä totuutta joka on oikeasti olemassa. Suomalaisia tulee varoittaa etteivät mene lähelle tällaisia tuntemattomia ihmisiä jotka voivat tehdä jotain mikä ei mene suomalaisten oikeustajuntaan.

Tässä on kulttuurillinen eroavaisuus ja se ei tee teoista yhtään sen viattomampia. Tekijä tiedostaa mutta se hän välitä. Jotkut ihmiset eivät vain ole yhtä sivistyneitä ja se tulisi huomata jo opetusmielessä. Tuollaisen naista alistavan kulttuurin omaavia voi ihan hyvällä mielellä kutsua alikehittyneiksi ihmisiksi. Sitähän he ovat.

Äänestä

Suomalainen nainen käyttää alkohoolia.
Se on rangaistava tekone.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


JenniJaNinni kirjoitti:

RAISKAUS voi olla rangaistus tottelemattomuudesta, sanoo Irakin naisten yhdistyksen toiminnanjohtaja ja Suomen pakolaisavun ohjaaja Ala Saeed.

Nyt se selvisi ! Suomen tytöt ollet tuhmia ja siksi heidät raiskattu rangaistukseksi

Koko juttu on IS sivuilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu