Aistit puuttuu päättäjiltä

Eivätkö ne näe ja kuule mitä mieltä suomalaiset ovat "maailman menosta" suomessa, aikomus nylkeä autoilijat lopullisesti jatkuvilla verojen nostoilla, myös matupolitiikka on hämmästyttävää.
Tuntoaistikin puuttuu kun eivät tunne miltä suomalaisista tuntuu, ja se neljäs, hajuaisti myös puuttuu, ei mitään hajua missä ja mihin mennään.

10

125

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kopauttaja

      Tuntoaistia voi testata kopauttamalla päähän noita päättäjiä.

    • sakutsyyllisiä

      Kyllä niillä on hajuaisti - rahalle
      mutta ne ottaa käskyt suoraan kanslerilta ja brysselistä

      Jos kansa sanoo AAAA
      niin hallitus sanoo ja toimii BBBB


      siitä voit päätellä, että ei se ole harhaa tai vahinko.
      NE EI HALUA KUUNNELLA NIITÄ JOTKA MAKSAVAT NIIDEN PALKAN.

      SIKSI HALLITUS JA EDUSKUNTA PITÄISI HAJOITTAA.

      Veronnostot, sähköautot, propagandarahat isolle lehdistölle, lääkeyhtiöiden aseman vahvistaminen ym. ovat kaikki samassa linjassa joka maassa.
      Se on EU yhteinen käskylista.

      Samat ongelmat joka maassa. Kansa on köyhää ja kansleri käskee kiinnittämään huomiota ILMASTONMUUTOKSEEN - sitten ne vesipäät rykäsee kokouksessa agendaksi sähköautot. KOSKA NIILLÄ ITSELLÄÄN ON RAHAA - MITEN SITÄ EI OLE MUILLA....HÖHÖH...surku...mut silti. ...sähköautot pelastaa koko planeetan

      HUPSIT - SAKSALAINEN AUTOTEHDAS PANOSTAA SÄHKÖAUTOIHIN!!!
      JOTEN KANSLERI LUO NIILLE MARKKINAT - VÄKISIN

      Joten lehdistö hokee "sähköautoja" joka maassa.

      SYY ON SAKSAN AUTOTEHDAS

      miettikää miksi sakut piinas brittejä brexitistä - saksan autotehdas
      miettikää miksi saksa pakottaa sähköautoideologiaa joka maahan - saksan autotehdas
      miettikää miksi saksa toi Suomeen autotehtaan - köyhille muruja....ostaa kannatusta sakuille

      Sakut on uusionatseja.

      Suomen talousrakenne on hajotettu!! Käsi ylös joka elää rikkaannäköistä elämää velkarahalla?

    • dgfdgdgdf

      Suomea johtaa vanhojen pierujen prikaatti joka ehtii kuolla ennen sitä ku maa on totaalisesti tuhottu se on helppo tehdä päätöksiä ku ei tarvitse itse niistä kantaa vastuuta.

      • ehdokkaaksivaliokuntaan

        olen miettinyt samaa

        ja vanhukset äänestää salen kohdalla jenniä ja sen nättejä vaatteita

        suurten ikäluokkien persous rahalle näkyy kaikessa
        ja nyt tää EU:n väkisintuuttaus on mennyt siihen pisteeseen, että jokainen velkarahalla elävä wannaberikas kannattaa sitä - vain koska sillä on pelottavan paljon velkaa

        Maa on myyty - tässä on käynyt gegot - kuin suoraan leffasta ja sipiläkin käyttäytyy kuin ostettu paholainen. Nykyinen hallitus on myynyt kaiken yhteisen omaisuuden ja ne on myymässä tuhkatkin pesästä.

        SE ylimielisyys ja päättäväisyys. Sipilän musta mieli räjähtää vihasta kun joku uskaltaa olla eri mieltä. SE MYY TÄN JA KUKAAN EI SAA OLLA SEN TIELLÄ.

        Jos sen sukupolven sais kuorittua pois - Suomi vois sielä itsenäistyä ja elpyä - mutta mitä mahdollisuuksia tässä on?
        vanhukset valitsee orjuuden ja ne näyttää miten ne osaa olla pahoja.

        Nuorista välittämättä.

        Ja ne perustelee kaiken sillä, että suomeen tulee "työttömyyttä" jos Suomi eroaa unionista....haloo...talous on jo romahtanut....ja romahdus on tietoisesti tehty.


      • hajupysyysamana

        Ja nämä vanhat pierut pitävät myös huolen siitä, että nämä heidän tilalleen tulevat uudet pierut jatkavat entistä menoa.


    • dgcfd

      Nilkit ryöstää Suomea minkä kerkee ja tietää et suuri lama on tulossa ja sitten niiden seuraava sukupolvi jatkaa siitä mihin edellinen sukupolvi jäi.

    • suuntaan.eikä.toiseen

      Verojen nostoilla on yksi ja ainoa tarkoitus, yksitysautoilun tappaminen. Ilmastollisia vaikutuksia ei ole näköpiirissä.

    • saksanmetkut

      seuraavaksi saksan autotehdas tuottaa panssareita ja hyökkäysvaunuja
      ellei jo tuota

      Sehän myi kreikalle sotalaivoja ja muuta kalustoa, ja kun kreikalla loppui rahat
      sakut järkkäs sille EU lainaa - jolla kreikka maksoi ensin sotaososvelat saksalle.

      ELI SUOMI RAHOITTI KREIKAN SOTALAIVAOSTOKSET OMISTA VEROTULOISTAAN.
      SUORA TULONSIIRTO SUOMEN KASSASTA SAKSAN SOTATEOLLISUUDELLE

    • Trafinatsisiatkuriin

      Trafin mielisairaat visiot eivät toteudu koska kansa saattaa vihastua oikein kunnolla. Nytkin Trafin natsiorganisaatio kusettaa kaikessa autoiluun liittyvssä asiassa kaiken maailman veroilla ja maksuilla. Jos meno vielä kiristyy niin alkaa virkamiesten henki olla vaarassa. Se kannattaisi näiden vttupäiden pitää mielessä. Jollain voi päässä naksahtaa kun virkamiespska alkaa kiristää liikaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      67
      2179
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      35
      1754
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1142
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      46
      899
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      803
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      787
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      670
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      39
      658
    9. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      133
      606
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      578
    Aihe