Pidän tärkeänä eläinten asemaa. Useimmat meistä käyttävät kyllä eläinkunnan tuotteita, mutta eivät piittaa niiden kohtelusta.
EOP edustaa sellaisia periaatteita, joita arvostan. Olen pettynyt vihreisiin, eivät ole tehneet mitään eläinten olojen parantamiseksi.
EOP edustaa sellaisia periaatteita, joita arvostan. Olen pettynyt vihreisiin, eivät ole tehneet mitään eläinten olojen parantamiseksi.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kannatan : kissa on parempi lopettaa kirveen hamarapuolen iskulla niskaan kuin.....
Olisin jo viime vaaleissa äänestänyt EOP puoluetta, mutta täällä ei ollut ehdokasta. Ykkösasia on tietysti turkiseläimet. Eihän tuollaista elinkeinoa voi hyväksyä. Tämän hallituksen juntit eivät ole tehtäviensä tasalla.
Eläinten tietoinen kaltoinkohtelu tulisi jo lopettaa. Kuolkoot Pohjanmaalla nälkään, jos ei osata muuta, kuin tienata elantonsa eläinrääkkäyksellä.
POHJANMAA ON
Se on perinteikäs ja kunniallinen elinkeino - jotkut saavat siitä seinillehyppimiskohtauksia, koska luonnollista turkisjalostusta ei haluta ymmärtää tässä nykyajan hellanduudeli-keinomaailmassa.
Puhukaa ennemmin jostakin oikeasta muovijäteongelmasta, jota ne "moternit keinotekstiilit" aiheuttavat.
Ja: turkisjalostus osataan täällä oikein- kun se siirtyy kiinaan , niin helppohan tekopyhän vegaaniaktivistin on pieraista , ettei ole enää meitin ongelma....poissa silmistä, poissa mielestä- hmmmmmm! :P
Mitähän jos minäkin vaadin elinkeinoja lopetettavaksi, kun saan aivo-ihottumaa siitä ja siitä..kyllä niitä löytyy - kosmetiikasta viinantuotantoon ja tusina muuta turhaa kotkotusta...
Kaikkein HÄPEÄLLISIN "elinkeino" ammatti se ei ole. Meidän ongelma on "teitin" pitäminen eläimet ahtaissa häkeissä.
Meillä kouluttaudutaan oikeisiin ammatteihin, eikä eletä eläinten huonolla kohtelulla !
Turkistarhaus olisi pitänyt lopettaa aikoja sitten. Suomi on pohjoismaiden takapajula tässä asiassa. Brutaali keino ansaita elantonsa.
Onko nallekarhu ehdokkaana