Kepuhamingin sheriffit

Kepun nuorisosäätiön johtokoulutettavat satraapit varastivat jo omatkin pääomansa.

Persneri ja zippilä kävivät myös kepun vaalikarjan kimppuun ja korjasivat köyhien hömelöiden rahat parempaan talteen rikkaille jaettavaksi.
1597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

taas. Tämä meidän uusi Robber Hood, Irakista, pistää kepulit ojennukseen.

Sankari on tulossa lavalle!

Äänestä

Kovaa tämä elämä. Rinteen Antti panee muijaani eikä minun auta kuin katsoa telkkaria muuten minut erotetaan Teollisuusliitosta.

Äänestä
  • No olet sinä sitten melko toivoton tapaus.

    Äänestä

Orpon ja sipilän rankaisutoimet köyhiä vastaan jatkuvat. Sosiaali-indeksien jäädytys leikkaa sairailta, lapsilta ja köyhiltä jälleen 68 miljoonaa euroa. Rangaistavien joukossa ovat myös rintamaveteraanit, jotka pelastivat maan.

Kepun ahneus ei säästä edes viimeisiä yli 90-vuotiaita sotaveteraaneja.

Äänestä
  • Koittamaan nyt käsittää, että keskustajohtoinen hallituksemme tekee vain viisaita ja tasa-arvoa päätöksiä, joiden vuoksi kukaan ei menetä mitään!

    Tämä on korkeampaa politiikkaa, jota vain keskustalaiset ymmärtävät. Klassinen esimerkki on vaikkapa paskalaki, jonka allekirjoittivat keskustalainen ympäristöministeri Lehtomäki ja pääministeri Vanhanen. Kun laki osoittautui sudeksi, löytyivät syylliset pikapikaa demareista, joiden 10 vuoden takainen ministeri oli tapauksen pelsebuubbi. Keskustan neljän vuoden putki ei riittänyt virheiden korjaukseen?

    Äänestä

Unohdit maukkapekan

Äänestä

Oliko sotaveteraanien rankaisu sovittu juhlistamaan kepun ja puna-armeijan "uuden itsenäisyyspäivän" viettoa 19. syyskuuta?

Äänestä

Rangaisen ja ruoskin teitä moukkia..

Äänestä
  • Ja ministeri Pirkko Mattila toivotti vain hyvää joulumieltä.

    Äänestä

Mutta minäpä vien vuokralaisten rahat, enkä jaa niitä kellekään !!!

Äänestä
  • Sinä et ole muuta vienyt kuin oman uskottavuutesi. Perikepulainen tapa pettää jopa itsensä.

    Äänestä

Kepun nuorisosäätiö vei vuokralaisten rahojen lisäksi vuokralaisille annetut pääomatkin. Kepun nuorsiosäätiötä haetaan konkurssiin. Olisiko "kadonneista" pääomista jälleen lirahtanut joku miljoona kepun mustaan vaalirahoitukseen?

Kyllä tällä kepu-porukalla onnistuu sotaveteraanienkin rahojen "korjaaminen parempaan talteen."

Äänestä

Kepusatraapit nauttivat joulumieltä lapsilta ja sotaveteraaneilta kootun ryöstösaaliin ympärillä.

Äänestä

Kepu on rohmunnut valtion varoja "nuorisosäätiön" pääomiksi. Nyt nämä rahat ovat "kadonneet"...

Nuorisosäätiössä koulutettu kepu-kaaderi hissitetty kansalaisten harmiksi ja veronmaksajien vahingoksi kepun avaintehtäviin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SyöPöydässäsi kirjoitti:

Kepun nuorisosäätiön johtokoulutettavat satraapit varastivat jo omatkin pääomansa.

Persneri ja zippilä kävivät myös kepun vaalikarjan kimppuun ja korjasivat köyhien hömelöiden rahat parempaan talteen rikkaille jaettavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu