Kepuhamingin sheriffit

SyöPöydässäsi

Kepun nuorisosäätiön johtokoulutettavat satraapit varastivat jo omatkin pääomansa.

Persneri ja zippilä kävivät myös kepun vaalikarjan kimppuun ja korjasivat köyhien hömelöiden rahat parempaan talteen rikkaille jaettavaksi.

15

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Noniinrauhoitutaanpas

      taas. Tämä meidän uusi Robber Hood, Irakista, pistää kepulit ojennukseen.

      Sankari on tulossa lavalle!

    • tavallinen.työläinen

      Kovaa tämä elämä. Rinteen Antti panee muijaani eikä minun auta kuin katsoa telkkaria muuten minut erotetaan Teollisuusliitosta.

      • kepuli_juttu

        No olet sinä sitten melko toivoton tapaus.


    • KyykkyynYlösKyykkyyn

      Orpon ja sipilän rankaisutoimet köyhiä vastaan jatkuvat. Sosiaali-indeksien jäädytys leikkaa sairailta, lapsilta ja köyhiltä jälleen 68 miljoonaa euroa. Rangaistavien joukossa ovat myös rintamaveteraanit, jotka pelastivat maan.

      Kepun ahneus ei säästä edes viimeisiä yli 90-vuotiaita sotaveteraaneja.

      • Pater_Noster

        Koittamaan nyt käsittää, että keskustajohtoinen hallituksemme tekee vain viisaita ja tasa-arvoa päätöksiä, joiden vuoksi kukaan ei menetä mitään!

        Tämä on korkeampaa politiikkaa, jota vain keskustalaiset ymmärtävät. Klassinen esimerkki on vaikkapa paskalaki, jonka allekirjoittivat keskustalainen ympäristöministeri Lehtomäki ja pääministeri Vanhanen. Kun laki osoittautui sudeksi, löytyivät syylliset pikapikaa demareista, joiden 10 vuoden takainen ministeri oli tapauksen pelsebuubbi. Keskustan neljän vuoden putki ei riittänyt virheiden korjaukseen?


    • Manuelmakrainen

      Unohdit maukkapekan

    • KepulleGovorovTähti

      Oliko sotaveteraanien rankaisu sovittu juhlistamaan kepun ja puna-armeijan "uuden itsenäisyyspäivän" viettoa 19. syyskuuta?

    • itseminuaäänestitte

      Rangaisen ja ruoskin teitä moukkia..

      • pölkkypäähallitus

        Ja ministeri Pirkko Mattila toivotti vain hyvää joulumieltä.


    • Riku.RobbinghoodAY

      Mutta minäpä vien vuokralaisten rahat, enkä jaa niitä kellekään !!!

      • tunkion.tomppeli

        Sinä et ole muuta vienyt kuin oman uskottavuutesi. Perikepulainen tapa pettää jopa itsensä.


    • KepuKelmit

      Kepun nuorisosäätiö vei vuokralaisten rahojen lisäksi vuokralaisille annetut pääomatkin. Kepun nuorsiosäätiötä haetaan konkurssiin. Olisiko "kadonneista" pääomista jälleen lirahtanut joku miljoona kepun mustaan vaalirahoitukseen?

      Kyllä tällä kepu-porukalla onnistuu sotaveteraanienkin rahojen "korjaaminen parempaan talteen."

    • Nuorisosäätiö

      Kepusatraapit nauttivat joulumieltä lapsilta ja sotaveteraaneilta kootun ryöstösaaliin ympärillä.

    • Vankikaikkonen

      Kepu on rohmunnut valtion varoja "nuorisosäätiön" pääomiksi. Nyt nämä rahat ovat "kadonneet"...

      Nuorisosäätiössä koulutettu kepu-kaaderi hissitetty kansalaisten harmiksi ja veronmaksajien vahingoksi kepun avaintehtäviin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      73
      5599
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4890
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3214
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2653
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2312
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      3
      1580
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1565
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1250
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      865
    Aihe