teki avauksen mielikuvitusmatkastaan Espanjaan, kun kukaan ei tuntiin reagoinut mitenkään niin vastasi itse itselleen.
Pankkomajuri
5
76
Vastaukset
- joulu.pankolla
Seuraavaksi varmaan ruokkii nälkiintyneet lapset tarjoamalla jouluaterian henkilökunnan avustuksella.
- TehoKouluttajaMkvaAUlle
Voisinko saada tuon jouluaterian rahana, niin säästyisi matkakulut?
- joulu.pankolla
Belgian "pankkomajuri"?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9e3decdd-c367-4331-a931-5002e689c62b
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/49afe021-95fb-4623-bd7f-e891c2fe438cÄlä solvaa Junckeria, suurta parlamentaarikkoa. Jos hän hieman Kekkostelee, niin keneltä se on pois ?
Mikä ihmeen mielikuvitusmatka ? Se on virtuaalimatka.
Itse olen ajatellut ryhtyä virtuaalimatkanjohtajaksi. Helppoa ja hulvattoman hauskaa. Jos ei heti pääse lentoon, voi käyttää tajunnanlaajentimia, virtuaalisia tai, tai, tai .... mistä olinkaan puhumassa, hajatus katkesi.
Aikaisempi pestini kunnan johtavana harhaanjohtajana päättyi juuri suoritelisien maksuissa ilmenneisiin epäselvyyksiin. Pudotin oitis kesken lennon kaikki virtuaalimatkustajat Tyyneen Valtamereen. Nyt niillä ressukoilla lienee jo virtuaalikidukset. Sipilän vika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585030
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544552Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1214472Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2881582- 2281298
- 811291
- 681245
- 305988
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50810