Vastakkaisia näkemyksiä esitetään tässä:
https://www.youtube.com/watch?v=W2txRUgV9KY&t=197s
Tavallisen tallaajan on mahdotonta tietää totuutta. Osa hoitohenkilöstöäkin on vastahankaan pakkorokotuksille.
https://www.youtube.com/watch?v=W2txRUgV9KY&t=197s
Tavallisen tallaajan on mahdotonta tietää totuutta. Osa hoitohenkilöstöäkin on vastahankaan pakkorokotuksille.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Videon lopussa aivopestään pieniä flättäreitä pallopäiksi....D
Ei siinä enempää mietintää asian tiimoilta tarvita kuin tutustua lapsi- tai influenssakuolleisuuslukuihin vuosikymmeniltä ennen ja jälkeen rokotusten.
Tai lukuihin mitenkä Suomessakin sairastettiin poliota, ja mitä siitä seurasi.
Vanhempi polvi jotka vielä elossa ovat muistavat kyllä mitä polio teki jos tuttavia / perheenjäseniä siihen sairastui.
Omilta vanhemmilta vielä löytyi isorokkorokotuksen jälki; omaa sukupolveani ei siihen enää rokotettu kun tarve katosi. Heidän vanhempien ja varsinkin isovanhempien aikana siihen sairastuttiin ja kuoltiin; harva jäi eloon.
Polio ei hävinnyt. Se nimettiin uudelleen. Kyse on diagnoositeknisestä huijauksesta joka ei olisi onnistunut nykyisen tiedonvälityksen ja netin aikana. Ennen poliorokotuksia polioon sairastuneita ja muita vammaisia käytettiin hysterian luomisen apuvälineenä ja ihmisille rakennettiin mielikuva kaikkia lapsia uhkaavasta halvaantumisesta. Rokotusten aloittamisen jälkeen poliotapaukset alettiin diagnosoida erilaisiksi oireyhtymiksi, syndroomiksi ja myöhässä ilmeneviksi kehitysvammoiksi. Lievemmille tapauksille on olemassa paljon valediagnooseja. Mutta se siitä...
Ennen rokotusohjelmia monet taudit olivat vähentyneet merkittävästi elintason nousun, ravitsemustilanteen, puhtaan juomaveden, hygienian, viemäröinnin ja mm. antibioottien/penisiliinien yms kehityksen myötä. Rokotusten merkitystä tautien vähentymisessä on rankasti liioiteltu.
Rokotukset ovat sitä paitsi myrkyllisiä.
Rokotusten aikakaudella ihmisistä on tullut monivaivaisia ja eri tavoin sairaita. Täysin lääkkeettömät ihmiset ovat nykyisin harvinaisia. Kuolemat, vammautumiset, keskenmenot, hedelmättömyys, syövät, sairaudet, oireet, vaivat....
Rokotukset tulisi kieltää.
Mutta sen sijaan saatte pian pakkorokotukset ja sen seurauksena lisää kuolemaa, syöpää ja sairauksia. Laki pakkorokotuksista tuli voimaan jo 1.3.2018 ja nyt kasvatetaan hysteriaa sen toteuttamiseksi. Ensin lapsille ja pian koko väestölle. Argentiinassa ollaan jo pidemmällä. Väestön pakkorokotukset sidotaan oikeuteen hakea passia ja ajokorttia sekä käyttää terveyspalveluita.
Tervemenoa piikille. Olette avoimella keskitysleirillä ettekä edes sitä itse huomaa.
Kiitos. Upea kirjoitus rokotevastaiselle.
Suurin uhka maamme terveystilanteelle ovat nyt maahanmuuttajat jotka tuovat maahamme keuhkotauteja ja muuta mukavaa.
Näitä partavauvoja viedään päiväkoteihin hiplaaman lapsia ja tartuttamaan vauvoihin mitä lie tauteja.
Päiväkotien ohjaajilta vaaditaan korkeakoulukoulutus ja ankarat terveystestit....D
"Rokotusten aikakaudella ihmisistä on tullut monivaivaisia ja eri tavoin sairaita. Täysin lääkkeettömät ihmiset ovat nykyisin harvinaisia. Kuolemat, vammautumiset, keskenmenot, hedelmättömyys, syövät, sairaudet, oireet, vaivat...."
Niinpä, kun muutkin kuin harvat ja vahvimmat eivät kuole kulkutauteihin viimeistään keski-iässä, he väkisinkin elävät tarpeeksi pitkään saadakseen vanhuudenvaivoja.
Olet joko trolli tai sitten aivan vitun riemuidiootti.
Kauhean kasan paskaa sait kirjoitettua. Miten tuohon sinun malliisi sopii esimerkiksi se että ihmisten elinajan odote on noussut kovasti ja mm lapsikuolleisuus on todella pientä entisaikoihin verrattuna. Niinpä niin. Eipä sinua faktat kiinnosta, vaan hysteerinen rokotevastainen uliseminen.
Kiitos upeasta kirjoituksesta.
Rokotesuositusten takana on korruptio:
https://www.naturalnews.com/2018-12-20-tennessee-senator-calls-out-cdc-fraud.html
Rokotuksilla aiheutetaan ihmisille kaikenlaisia sairauksia joihin lääkejätit sitten saavat myydä kalliita lääkkeitään.
Valtaisa ja hieno bisnes.
Nyt tarvitaan suhteellisuudentajua. Nykyisin kaupunkien ja taajamien hengitysilmassa on valtavasti toksisia mikropartikkeleita, joita tulee liikenteestä ja teollisuudesta. Monet meistä hengittävät päivässä enemmän erilaisia raskasmetallijäämiä ja myrkkyjä kuin mitä saamme kaikista rokotteista yhteensä. Euroopassa hengitysilma johtaa yli 100 000 ennenaikaiseen kuolemaan vuosittain. Keuhkoista hengitysilman mikropartikkelit kulkeutuvat verenkiertoon ja edelleen kaikkiin elimiin.
Muovi ja styrofoamit eivät maadu. Ne vain hajoavat yhä pienemmiksi partikkeleiksi. Näitä on jo viljassa, lihassa ja vesijohtovedessä, eikä kukaan tiedä minkälaisia pitkäaikaisvaikutuksia elimistöön kumuloituvilla muoveilla on.
Edellisten rinnalla rokotteet ovat mitättömän pieni ongelma, joka voi aiheuttaa allergisia reaktioita noin yhdelle kymmenestä tuhannesta. Hengitysilman myrkyt ja vesijohtoveden muovijäämät vaikuttavat kaikkiin.
Rokotteissa on luovuttu alumiinijohdannaisista. Adjuvantteja ja säilöntäaineita on mikroskooppisen vähän. Rokotteiden suurimman ongelman aiheuttavat viruksen proteiinit tai heikennetty virus, joka sellaisilla ihmisillä, joilla on geneettinen alttius, voi laukaista esimerkiksi autoimmuunitaudin. Pandemrixissä narkolepsiaa aiheutti sikainfluenssaviruksen tumpaproteiini. Muissa rokotteissa sitä ei käytetty ja ne eivät aiheuttaneet narkolepsian lisääntymistä. Kiinassa, josta sikainfluenssa lähti liikkeelle, ihmisiä ei rokotettu ja sairastuneilla narkolepsia yleistyi nopeammin kuin Pandemrix-rokotetta saaneilla. Rokote tai ei - tauti olisi voinut laueta sikainfluenssaviruksen seurauksena. Tämä ei ole ollenkaan outoa, kun tiedetään, että erilaiset virukset voivat laukaista autoimmuunitauteja sellaisilla, joilla tautiin on geneettinen alttius. Virus on ns. taudin laukaiseva ympäristötekijä. Esimerkiksi MS-taudin ja EB-viruksen välillä on lähes varmasti kausaalinen yhteys.
Rokotteet eivät aiheuta sairauksia. Virukset aiheuttavat. Rokotteiden adjuvantteja ja säilöntäaineita on niin mikroskooppinen määrä, että vastaavia myrkkyjä saamme jatkuvasti hengitysilmasta. Rokotteet pelastavat vuosittain arviolta 6 miljoonaa ihmistä. Ota rokotteet, rokotuta lapsesi ja älä ole typerä idiootti!
”Rokotteet eivät aiheuta sairauksia”
Rokotteiden kokonaisvaltaisia vaikutuksia on mahdotonta tutkia nykyteknologialla. Väitteesi on siis huuhaata. Rokotteiden aikana on ilmestynyt syöpien, kroonisten sairauksien, oireyhtymien, oireiden, rajoitteiden ja hedelmättömyyden epidemia.
Kukaan ei voi rehellisesti väittää rokotteita turvallisiksi. Sen sijaan tilastollinen/ajallinen yhteys viittaisi siihen että rokotukset aiheuttavat ihan mielettömän paljon sairauksia.
Sattumalta sama teollisuus, joka myy rokotteita, myy myös niitä lääkkeitä, joilla noita rokotusten aikakaudella yleistyneiden sairauksien oireita hoidetaan.
Ennen rokotteiden vastustamista kannattaa tutustua immuunijärjestelmän toimintamekanismeihin. Immuunijärjestelmässä on kaksi toisiaan vahvistavaa "puolustuslinjaa". Synnynnäinen immuniteetti antaa yleisen suojan tiettyjä viruskantoja ja patogeeneja vastaan, mutta adaptiivinen immuunijärjestelmä kehittyy koko elämän ajan lapsuudesta vanhuuteen. Se perustuu immunologisen muistiin.
Immunologinen muisti toimii niin, että elimistöön tunkeutunut patogeein tunnistetaan ja se laukaisee primaarivasteen. Se on yleensä hidas ja melko tehoton ja siksi ihminen sairastaa. Primaarivasteessa B-lymfosyyteista kyspyy plasmasoluja, jotka tuottavat erilaisia immunoglobuliineja, vasta-aineita, joiden mittaamisella verikokeissa tauti voidaan tunnistaa.
B-lymfosyytit siis kehittävät vasta-myrkkyjä taudinaiheuttajia vastaan. Osa B-lymfosyyteistä kypsyy B-muistisoluiksi. Ne tallentavat taudinaiheuttajan rakenteen pintaansa. Kun sama taudinaiheuttaja uhkaa elimistöä uudemman kerran, dendriittisolut elsittelevät tautia aiheuttavan patogeenin muistisoluille ja se laukaisee sekundaarisen immuunivasteen. Se on äärimmäisen tehokas, koska primaarivasteen aikana lymfosyytit ovat kehittyneet torjumaan uhan ja sekundaarivasteessa muistisolujen verenkiertoon vapauttamat sytokiinit ja kemokiinit aktivoivat immuunijärjestelmän melkein heti. Joskus emme edes huomaa, että kehossamme käydään jatkuvaa sotaa.
B-lymfosyytit toimivat solujen välissä, kudosnesteissä ja verenkierrossa ja levittävät taudinaiheuttajan tuhavia vasta-aineita. T-solut kehittyvät kateenkorvassa, jossa ne spesialisoituvat tiettyjä patogeenejä vastaan. Jokaista taudinaiheuttajaa vastaan on olemassa yksi T-solutyyppi, mutta jos taudinaiheuttaja pääsee kehoon, ko. taudinaiheuttajalle herkistetyt T-solut jakautuvat ja lisääntyvät järjettömän nopeasti. T-solut tuhoavat infektoituneita soluja kiinnittymällä niihin ja myrkyttämällä ne. Fagosyytit, kuten makrofagit syövät taudinaiheuttajia ja solujäämiä pitäen elimistön puhtaana jätteistä.
Ja juuri tähän rokotteiden merkitys perustuu. Elimistölle esitellään heikennetty taudinaiheuttaja tai sen rakenne, jolloin muistisolut tallentavat sen immunologiseen muistiin. Kun ko. taudinaiheuttaja on tunnistettu ja tallennettu, uusi uhka laukaisee heti tehokkaan sekundaarisen immuunivasteen, joka tuhoaa viruksen. Se on niin tehokas järjestelmä, että emme välttämättä edes huomaa, että kehomme on uhattuna.
Mutta. Kateenkorvassa kypsyy aina myös sellaisia T-soluja, jotka voivat uhata elimistön omia kudoksia. Yleensä immunologinen toleranssi huolehtii siitä, että ne eivät pääse elimistöön tekemään tuhoja, mutta jos immunologinen toleranssi häiriintyy - kuten autoimmuunitaudeissa - omalle elimistölle vaarallisia T-soluja voi vapautua aiheuttamaan kehossa tuhoja. Luultavasti jotkin virukset voivat joillain yksilöillä sekoittaa immunologisen toleranssin, jolloin seurauksena on autoimmuunitauti. Autoimmuunitautien syntymekanismia ei kuitenkaan täysin ymmärretä; siitä on vain valistuneita veikkauksia.
Mutta rokotusten perusta on hyvin vahva. Samaa tapahtuu koko ajan, mutta monet sairaudet ovat niin vakavia, että osa sairastuneista kuolee. Rokotteen heikennetty virus ei lähes koskaan aiheuta merkittävää reaktiota. Elimistö tunnistaa viruksen, kehittää viruksen tappavia immunoglobuliineja ja säilyttää sen rakenteen immunologisessa muistissa, jolloin ihmisestä on tullut ko. taudinaiheuttajalle immuuni.
”Autoimmuunitautien syntymekanismia ei kuitenkaan täysin ymmärretä; siitä on vain valistuneita veikkauksia. ”
Tilastot viittaavat erittäin vahvasti rokotusten olevan syypää myös autoimmuunisairauksiin, kuten moniin muihinkin rokotusten aikakaudella yleistyneisiin sairauksiin ja oireisiin.
Lääketiede on vielä kehittymätön tutkimaan sitä, miten rokotukset vaikuttavat kokonaisvaltaisesti ihmisen terveyteen ja minkälaisia muutoksia rokotukset aiheuttavat genomitasolla.
Lääketeollisuus hyötyy rokotteiden aikakaudella yleistyneistä sairauksista ja siksi rokotusten tuho ihmisten terveydelle jätetään huomiotta tarkoituksellisesti.
Joo, paitsi että tuo on täyttä humpuukia. Itse ajattelin jotenkin noin kakasitoisva vuotta sitten, kun sairastuin MS-tautiin. Sen jälkeen olen lukenut muutakin kuin näitä pseudotieteellisiä kohujuttuja.
En halua olla ilkeä, koska oli tuossa samassa uskossa joskus itsekin, mutta siihen ei kannata jäädä. Se on epätieteellistä roskaa. Kahdentoista vuoden aikana olen ehtinyt kokeilemaan monenlaisia "varmoja parannuskeinoja" ja tuomitsemaan rokotukset syvimpään helvettiin. Mutta henkilökohtaisista syistä johtuen aihe kiinnostaa ja tutkin autoimmuunitauteja säännöllisen epäsäännöllisesti. Aluksi käytin tutkimuksiin hyvin paljon aikaa, mutta mitä syvemmälle menin, sitä monivärisemmäksi asiat muuttuivat. MS-tauti tai mikään muukaan autoimmuunitauti ei ole niin mustavalkoinen kuin netissä monet sivustot väittävät. Tyypin 1 diabetesta esiintyi jo vuosituhansia sitten - kauan ennen rokotuksia. MS-tautia esiintyy myös rokottamattomilla, kuten tädilläni, joka ei rokotuksia ole saanut.
Kuten sanoin aiemmin. Hengitysilma sisältää moninkertaisen määrän myrkkyjä rokotteisiin nähden ja jopa vesijohtovedessä on mikroskooppisia muovijäämiä: ne kulkeutuvat keuhkoista kaikkialle elimistöön. Tämä on fakta. Eivät ne kiinalaiset muuten kulkisi hengityssuojaimet kasvoillaan, kun savusumu peittää kaupungin.
Ongelma on tietenkin se, että hengitysilmassa partikkelit ovat yleensä niin pieniä, ettei niitä silmin voi havaita. On jokseenkin varmaa, että erilaiset saasteet ja ympäristömyrkyt ovat osatekijöinä monissa sairauksissa. Rokotteet aiheuttavat vakavia oireita yhdelle kymmenestä tai kahdestakymmenestä tuhannesta rokotetusta. Sen perusteella rokotteiden välttäminen on yhtä tyhmää kuin linnottautua kotiin, koska ulkona voi tapahtua mitä vain.
Toinen ongelma on se, että ihmiset haluavat luonnostaan löytää helppoja ja yksinkertaisia selityksiä silloinkin kuin niitä ei ole. MS-tauti on autoimmuunisairaus. Sellaisia tunnetaan noin sata. MS-tauti ei kuitenkaan ole mitenkään selkeä tapaus, koska relapsoiva-remittoiva MS ja primaaristi progressivinen MS-tauti poikkeavat toisistaan merkittävästi. R-R etenee aaltomaisesti pahenemis- ja paranemisvaiheiden välillä. Pahenemisvaiheet liittyvät keskushermoston akuuttiin tulehdukseen. Se aiheuttaa autoimmuunireaktion, jossa oma immuunijärjestelmä hyökkää aksoneita suojaavia myeliinivaippoja vastaan. Kun ne vaurioituvat viestit keskushermostossa aivoista lihaksiin hidastuvat ja lopulta katkeavat kokonaan. Primaaristi progressivinen MS-tauti ei välttämättä edes ole autoimmuunitauti - sitä ei oikeasti tiedetä - koska PPMS-tauti on neurodegeneratiivinen sairaus, jossa keskushermoston kudoksia tuhoutuu koko ajan, vaikka havaittavaa tulehdusta ei olisi. Siinä dendriittisolujen kuolema johtuu ilmeisesti mitokondrioiden vaurioista. Edelleen ongelmia aiheuttaa se, että MS-taudissa veriaivoeste päästää jostain syystä immuunisoluja keskushermostoon, johon niiden ei pitäisi päästä.
Lyhyesti: MS edellyttää geneettisen alttiuden. Se ei ole periytyvä sairaus, mutta alttius sairastua periytyy. Ja minunkin suvussani sitä on esiintynyt monessa sukupolvessa, jopa ihmisillä, joita ei koskaan rokotettu. Jokin siis laukaiseen autoimmuunitaudin ihmisillä, joilla on siihen peritty alttius. MS-taudin kohdalla laukaisevia tekijöitä on useita. On jokseenkin varmaa, että odottavan äidin matalat D-vitamiinitasot kasvattavat riskiä sairastua tyypin 1 diabetekseen tai MS-tautiin. Edelleen vuotavan suolen oireyhtymä voi johtaa autoimmuunitautiin; se edellyttää, että suoliston mikrobikanta yksipuolistuu ja suoliston seinämät muuttuvat läpäisevämmiksi. Suolistosta kulkee suora yhteys keskushermostoon Vagus-hermon kautta ja vuotavan suolen oireyhtymä on yhteydessä myös veriaivoesteen lisääntyneen läpäisevyyden kanssa. Edelleen immunologisen toleranssin häiriö on edellytys autoimmuunisairauden synnylle. Enempää en jaksa mietti tähän, mutta pointti tuli varmasti selväksi: yksinkertaisia ja mustavalkoisia ratkaisuja monimutkaisiin ongelmiin ei yleensä ole. Ikävä kyllä. Rokotukset eivät sairastuttaneet minua: en koskaan edes saanut MPR-rokotusta.
Kirjoitat pitkästi ja ohi. Rokotteet ovat myrkyllisiä ja vaarallisia. Sinun terveytesi tai sairautesi ei todista rokotteita turvallisiksi.
Voi lapsi hyvä - käytän snaa lapsi, koska lapset perivät sadun mukaan taivasten valtakunnan ja rokotusvastaisuus tappaa ihmisiä, lapsia ja aikuisia ikään katsomatta. Myönnän, että kävin itsekin tuon naiivin rokotevastaisen fanaattisuuden nuorempana läpi, mutta sitten näin sen vaivan, että otin asioista oikeasti selvää. Pahoittelen tekstien pituutta, mutta jotkin asiat pitää vääntää rautalangasta.
Saasteet sairastutavat ja tappavat ihmisiä kuin hyönteismyrkyt kärpäsiä. Rokotukset pelastavat ihmisiä. On totta, että rokotteisssa käytetään säilöntäaineita ja adjuvantteja, jotka tehostavat rokotteen vaikutusta, mutta niitä on annosta kohden olemattoman pieniä määriä. Yhdessä rokoteannoksessa elimistöön ruiskutetaan heikennetty virus tai sen rakenne, jotta kehon oma adaptiivinen immuunijärjestelmä voi kehittää vasta-aineita ko. taudinaiheuttajaa vastaan. Näin ihmiselle syntyy immuniteetti ko. taudinaiheuttajaa vastaan. Immuniteetti syntyy myös luonnollisesti, kun ihminen sairastaa ko. taudinaiheuttajan aiheuttaman taudin. Rokotus buustaa ihmisen kehon omaa puolustusjärjestelmää, mutta ilman tautia.
Mikä on se rokotteiden sisältämä kemikaali, molekyyli tai mekanismi jonka aiheuttama reaktiosarja mielestäsi sairastuttaa ihmiset? Laajoissa tutkimuksissa sellaista ei ole löydetty.
Vasta - oliko §976 ? - MPR-rokotusohjelma tuli Suomessa yleiseen käyttöön. Sitä ennen lapset sairastivat taudit,joilta rokote suojaa. Muutamia kymmeniä lapsia kuoli vuosittain tuhkarokkoon. Ei se ole paljon. Vaimoni on sairastanut sen ja äidilläni se oli niin paha, että häneltä katosi kuulo viikoiksi taudin seurauksena. Minä en ole sairastanut tuhkarokkoa, enkä saanut lapsena rokotusta sitä vastaan, joten minulta puuttuu immuniteetti. Rokotutan itseni seuraavan kerran kun minulla on tarvetta käydä terveyskeskuksessa tai sairaalassa. Olisin rokotuttanut itseni jo aiemmin, mutta en ollut varma olenko saanut rokotuksen lapsuudessa vai ei ja aihe tuli ajankohtaiseksi vasta vähän aikaa sitten.
Jäykkäkouristuskaan ei tappanut Suomessa massoittain ihmisiä, mutta ne jotka jäykkäkouristukseen kuolevat, kuolevat hirvittävän tuskallisen ja kamalan kuoleman. Ja se on estettävissä. Mä vertaan rokotevastaisten typeryyttä Jehovan todistajien verensiirtokammoon, joka myös tappaa yleisterveitä ihmisiä, jotka voitaisiin helposti hoitaa kuntoon. Rokotevastaisuudessa on toisaalta sekin ongelma, että se heikentää laumasuojaa. Taudit eivät pääse leviämään, kun riittävän monella on immuniteetti ko. taudinaiheuttajaa vastaan. Tämähän on ollut tilanne Suomessa - paitsi nyt. Laumasuoja heikkenee erityisesti Pohjanmaalla.
Ihmisten odotettavissa olevat terveet elinvuodet ja kokonaiselinaika ovat lisääntyneet rokotteiden seurauksena kaikkialla, jossa rokotusohjelmat ovat olleet käynnissä. Mutta alueilla, joissa ihmisiä ei ole rokotettu, ihmiset kuolevat yhä perinteisiin tautiehin. Esimerkiksi Afrikassa, Intiassa ja yleensäkin köyhemmässä Aasiassa rokottein estettävät taudit tappavat erityisesti lapsia. Se näkyy korkeana lapsikuolleisuutena. Toki köyhyys, nälkä yms. vaikuttavat myös lapsikuolleisuuteen ja nälästä kärsivien ihmisten immuunijärjestelmän toiminta on muutenkin heikentynyt.
Rokotukset eivät aiheuta autoimmuunitauteja per se, mutta niiden sisältämä heikennetty virus voi laukaista autoimmuunisairauden. Virusten merkitys autoimmuunitautien patogeneesissä on melko kiistattomasti osoitettu. Autoimmuunitauteja sairastavilla haivaitaan verrokkeja enemmän eräitä virusten vasta-aineita ja oligoklonaalisia immunoglobuliiniketjuja selkäydinnesteestä.
MIT:n professorit pohtivat autoimmuunitauteja suoliston mikrobiomin kautta. 1950-luvulta alkaen ihmisten ympäristö on muuttunut hygieenisemmäksi ja ravintoon on tullut lisää lihaa ja sokereita, jotka ovat yksipuolistaneet mikrobiomia. Suoliston mikrobit osallistuvat kemiallisesti myös immuunijärjestelmän säätelyyn ja toimintaan. Professorit jatkoivat, että todennäköisesti edellytykset autoimmuunitaudeille ovat muovautuneet useiden sukupolvien aikana, kun suoliston mikrobiomi on sukupolvi sukupolvelta heikentynyt ja ihmiset ovat puolustautuneet ulkoisia patogeeneja vastaan antibiooteilla. Näiden professoreiden mukaan tämä selittäisi sen, miksi immunologinen toleranssi on häiriintynyt. Pointti on se, että suoliston mikrobiomin yksipuolistuminen, liiallinen hygienia ja sukupolvia jatkunut taistelu bakteereita vastaan on heikentänyt immunologista säätelyä, jolloin autoimmuunitaudit ovat lisääntyneet, kun kateenkorvasta verenkiertoon on päässyt autoreaktiivisia T-soluja, joita immunologinen toleranssi säätelee. Autoreaktiiviset T-solut tunnistavat elimistön omat kudokset vieraina, joten ne kohdistavat aktivaationsa niihin. Esimerkiksi tyypin 1 diabeteksessa elimistön oma immuunijärjestelmä tuhoaa haiman Langerhansin saarekkeiden insuliinia tuottavat beetasolut. MS-taudissa keskushermostossa on havaittu plasmasolujen tuottamia immunoglobuliineja sekä T-soluja, jotka tuhoavat aksoneita suojaavaa myeliiniä.
Rokotevastaiset ihmiset kamppailevat tuulimyllyjä vastaan ja kääntävät selkänsä todelliisille ongelmille, kuten ilmastonmuutokselle. Monet rokotevaistaisista ajattelevat, että muoviyhdisteet, styroksit, PCB-yhdisteet, DDT ja glyfosaattien käyttö on ihan okei, mutta rokotteiden taustalla on salaliitto, joka haluaa sairastuttaa ihmiset.
Suomessa on maailman paras ilmanlaatu. Samalla Itämeren silakat ovat niin toksisia, että saksalaiset eivät suostu niitä edes syömään kaloissa olevien elohopea- ja lyijyjäämien vuoksi.
Rokotukset voivat aiheuttaa jonkinsorttisen vakavan allergisen reaktion, mutta riski on häviävän pieni verrattuna moniin muihin riskeihin. Tuskin te kuitenkaan jätätte autoilematta, vaikka onnettomuuksissa kuolee sadoittain ihmisiä joka vuosi.
Väite, että rokotteilla aiheutetaan autoimmuunitauteja, koska se hyödyttää lääketeollisuutta on yksinkertaisesti typerä. Moniin autoimmuunitauteihin ei tunneta mitään lääkitystä. PPMS on sellainen, joten en syö tautiin mitään lääkkeitä, koska sen etenemistä hidastavia lääkkeitä ei ole olemassakaan. Sama pätee moniin muihin autoimmuunisairauksiin. Kyllä ne ovat enemmänkin taakka hoitoketjulle, kuin jotain tahoa hyödyttävä ilmiö.
Hyväksyt varmasti väitteet, että tupakointi ja alkoholi kasvattavat syöpien ja sydäntautien riskiä. Aiheuttaako yksi tupakka syövän? Ei, mutta myrkyt kumuloituvat kehoon vuosikymmenten ajan ja alkavat muuttaa soluja pahanlaatuisiksi. Alkoholi runsaasti käytettynä rasittaa maksaa ja haimaa, mutta se rasittaa muutakin elimistöä ja voi vähitellen aiheuttaa pahanlaatuisia muutoksia mm. suolistossa. Ei muutama rokotus oikeasti sairastuta. Se tehostaa immuunijärjestelmän toimintaa.
"Sen sijaan tilastollinen/ajallinen yhteys viittaisi siihen että rokotukset aiheuttavat ihan mielettömän paljon sairauksia. "
Niin, mikään muuko ei sitten ole 1800-luvun lopun jälkeen muuttunut kuin rokotusten lisääntyminen? Ihan yhtä hyvin voisi väittää tilastollisesti/ajallisesti, että asvalttiteiden ja sähköverkkojen yleistyminen on lisännyt sairauksia. En tosin edes usko että joitakin yliherkkyyksiä ja elintasosairauksia lukuun ottamatta sairaudet edes olisivat lisääntyneet.
Luomu-ruoan syönti on lisännyt autismia.
Tästä on selvät todisteet.
http://luomulakko.blogspot.com/2013/02/luomuruoka-aiheuttaa-autismia.html
"Tilastot viittaavat erittäin vahvasti rokotusten olevan syypää myös autoimmuunisairauksiin"
Virusinfektioiden on todettu olevan yhteydessä moniin autoimmuunisairauksiin jonka takia myös rokotteet voivat laukaista niitä samalla tavalla koska ne aikaansaavat samat immuunivasteet. Tämä ei kuitenkaan tarkoita että rokotteet olisivat syypäitä vaan tietyt ihmiset reagoivat sekä viruksiin että rokotuksiin sillä tavalla. Jos tauteja ei ehkäistäisi rokottamalla, ihmiset saisivat samat ongelmat myös siitä taudista ja ne taudin ongelmat päälle.
Juuri niin, mm. autismi kolmosille:
https://www.naturalnews.com/2018-12-23-triplets-all-become-autistic-within-hours-of-vaccination-see-shocking-video.html
Erittäin luotettava lähde minulla...
https://rationalwiki.org/wiki/NaturalNews
Onneksi on parempia lähteitä:
http://kfolta.blogspot.com/2013/02/organic-food-causes-autism.html
Googlella löytyy paljon juttua hakusanoilla "organic food causes autism".
Lääkejätit kehittelevät jatkuvasti uusia sairauksia joita levitetään massoihin. Injektointi on tehokas ja hyvä tapa. Muitakin levitysmenetelmiä käytetään ja uusia kehitellään.
Terve väestö ei ole lääkejättien mieleen.
MItähän uusia sairauksia mahdat tarkoittaa?
AIDS ja Ebola tuli mulla mieleeni jotka ovat lääkehtiön kehittämiä ja levittämiä.
Tietoviisas voi tietää enemmänkin.
"AIDS ja Ebola tuli mulla mieleeni jotka ovat lääkehtiön kehittämiä ja levittämiä.
Tietoviisas voi tietää enemmänkin."
Ebola on yksi virus varsin moninaisten verenvuotokuumetta aiheuttavien virusten joukossa. Sen sukulaisia on lähelle samanlaisia oireita aiheuttavia tauteja on havaittu jo satojen vuosien takaisista vainajista. Ebolan lähisukulainen on muuten Suomessakin yleinen myyräkuume jonka sairastanut ihminen saa ainakin jonkinlaisen immuniteetin myös ebolaa vastaan. Ebola ei siis ole mitenkään varsinaisesti uusi sairaus vaikka nykyinen viruskanta on ollut tunnettu vasta noin 40 vuotta. Lääkeyhtiöiden levittämäksi sairaudeksi se on muuten vähän huono koska siihen ei ole lääkettä eikä vielä edes varmasti toimivaa rokotetta vaikka se on tunnettu jo 40-vuotta. Hieman huono tuotto on sille saatu jos olisi varta vasten luotu.
AIDS on myöskin vanhempi tauti kuin mitä monesti ajatellaan. Viiteitä siitä on saatu jo 1800-luvulta ja sen sisarmuoto esiintyy myös apinoilla.
Samoin sikainfluenssavirus on teollisuuden tuottama. Glaxo Smith Klein tuotti sen laboratoriossa ja päästi Mexico Cityn ilmakehään, josta se levisi turistimassan mukana maailmanlaajuiseksi.
Hra TotuusSattuu vetelee "totuuksia" omasta päästään kuin spagettia.
Laitapa linkkejä väitteidesi tueksi.
Happi,+ja+sen+johdannainen+vesi+ovat+maailman+vaarallisimmat+myrkyt.
Kumpaakin+käyttävistä+100%+kuolee.
Happi; tässä MV- lehden höpötelmiä aiheeseen liittyen:
https://mvlehti.net/2018/12/22/yle-sikainfluenssarokote-on-salajuoni/