Aktiivimalli liian lievä

Aktiivimalli
Nyt alle5%
Nosto vaikka 15%
Niin ehkä se tepsisi
Laiskimuksiin?????
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oman maan kansalaisille aktiivia 70 prossaa tuen alennusta

Ulkomaiden kansalaisille 70 prossaa palkantukea veronmaksajien rahoista

Äänestä

Valtio leikkasi aktiivimallilla köyhiltä työttömiltä sieltä ne yllätys rahat valtion tilille tulivat eli köyhiltä pois ja jaetaan rikkaille

Äänestä

Aloittajalta voitaisiin poistaa kaikki tuet, jalkatukia myöten.

Äänestä

Kokoomus
#kokkare
#ottaa
#kakkoseen

1Äänestä

Sekoomuksen logiikalla vähistä rahoista leikkaaminen lisää työllisyyttä. Se ei ole matematiikka sitä cokkeleiden vahvinta osaamista. Kataisen mukaan tarvitaan 1,8 miljoonaa maahanmuuttajaa paikkaamaan karjuvaa työvoimapulaa. Pienessä maassa jossa on 400 000 työtöntä. Sen verran vähintään kun lasketaan 9 eurolaiset työttömiksi. Mitä oikeasti ovatkin kun saavat työttömyyskorvausta.

Äänestä

Laskee leikkauksen nollaan ja tarjoaa kepulisipille juustohöylää. RÄJÄYTTÄÄ PANKIN kuin keltaliivi.

Äänestä

Saa porvarikin maistaa tätä omaa herkkuaan, katsotaan tekeekö ne paljon itsareita.

VM: Talouskasvu hidastuu ensi vuonna 1,5 prosenttiin - ”viennin kasvu hidastuu ja investointihalukkuus vähenee”

Äänestä

”Minne Saksa sitten ulottuukaan, siellä se pilaa kulttuurin.”

Äänestä

Kommentoi aloitusta


METOOh kirjoitti:

Aktiivimalli
Nyt alle5%
Nosto vaikka 15%
Niin ehkä se tepsisi
Laiskimuksiin?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu