Mutta sai sakkotuomion...olisiko jonkun muun poliittisen linjan aika saada tuomio jo !?
Eiköhän jatkuvat tapahtumat kerro aika paljon ja alaikäisten tyttöjen naittaminenhan on osa tapakulttuuria tuolla ole sitä, mitä Jussi totesi aikoinaan.
Miksi EU haluaa tuollaista kulttuuria höystettynä afrikan alkukantaisilla heimolaisilla ?
Sehän johtaa sotiin, sitähän nuo aina harrastaa keskenäänkin !
Eiköhän jatkuvat tapahtumat kerro aika paljon ja alaikäisten tyttöjen naittaminenhan on osa tapakulttuuria tuolla ole sitä, mitä Jussi totesi aikoinaan.
Miksi EU haluaa tuollaista kulttuuria höystettynä afrikan alkukantaisilla heimolaisilla ?
Sehän johtaa sotiin, sitähän nuo aina harrastaa keskenäänkin !
Vastaukset 8
Vanhimmat
Afrikassa ei tehdä muuta kuin lisäännytään.
Siitä johtuu tämä valtava väestön räjähdys
Vanhempien tulisi lopettaa lapsien teko, verukkeella että useampi lapsi paremmin pystyy huolehtimaan , heistä, kun ovat vanhoja,
Euroopassa ja USA ja Japani ei ole ylikansoittumista.
Nuo pakoloiset lähtee karkuun oman maansa kurjia oloja. mutta eivät kuitenkaan vaihda uskomusoppiaan pois , joka kaiken tämän kauhun takana
Eikö sinne voi ohjata jotakin radioaktiivisiä säteitä että loppuu se hillitön lisääntyminen kuin kanit
Ihan suora grillaaminen olisi sopimatonta, mutta televisioviihde kyllä vähentää lisääntymistä, jos se ei ole pornoa. Lähetetään siis sinne halpoja telkkuja sekä kauniita ja rohkeita, salkkareita jne.
Loogisesti asia on varsin yksinkertainen.
Koraanin sanan mukaan (jota tietenkään ei sovi kiistää) yhtyi Muhammed Aishaan, tämän ollessa iässä joka nykyisen suomen lainsäädännön mukaan tekee teosta pedofiilisen. Teko itsessään ei tuolloin ollut pedofiilinen, koska tuollaista käsitettä ei tuolloin ollut olemassakaan, kuten ei ollut olemassa käsitteitä sotarikoksista, rasismista tai ihmisoikeusrikkomuksistakaan, joten niitäkään ei sinällään tuolloin tapahtunut vielä vuosisatoihin. Olivat ne herttaisia aikoja.
Asiassa on vain se mutta, että Muhammedista tuli profeetta, ja koko hänen elämänsä on julistettu virheettömäksi. Tästä syystä myös 9-vuotiaaseen lapseen yhtyminen on määritelty virheettömään elämään kuuluneeksi teoksi.
Kuitenkin nykyaikana 9-vuotiaaseen lapseen yhtyminen on suomen rikoslain mukaan pedofiilinen teko, josta lain mukaan pitäisi tuomita ankarasti. Sanon "pitäisi" koska käytännössähän lasten raiskaaminen on käräjäoikeuksien tuomareiden hiljaisesti hyväksymää toimintaa, ja siitä pyritään antamaan hissun kissun niin alhaisia tuomioita skaalan alapäästä kuin mahdollista. Varsinkin jos pedofiili on tuomarin rapparikaverin serkun kaveri. Mutta 9-vuotiaan raiskaaminen on lain kirjaimen mukaan pedofiilinen teko.
Myös suomessa on alkanut kuulua lapsia raiskanneilta muslimeilta ihmetystä siitä, miten he ovat muka syyllistyneet mihinkään? He ovat olleet vakaassa uskossa siitä että ovat toimineet aivan oikein ja uskontonsa mukaan, koska monet imaamit todentotta opettavat että teko jonka suomen rikoslaki tuomitsee pedofiliana, on muslimille sallittua koska Muhammed täydellisellä elämällään antoi esimerkin.
Luonnollisesti se mitä imaamit opettavat moskeijoiden kätköissä, ei ole sitä mitä he julkisesti suostuisivat myöntämään. Voitaisiin ottaa kuka tahansa suomessa saarnaava imaami, viedä hänet TV-studioon ja kysyä kameroiden edessä hyväksyykö Islam pedofilian ja kuuluuko muslimin hyväksyä lasten raiskaaminen? Vastaus olisi aivan varmasti ettei, jatkuen pitkällä luennolla siitä miten erityisesti islamissa lapsista pidetään hyvää huolta, toisin kuin muissa uskonnoissa joissa lapsia raiskataan taukoamatta. Britanniassa eräs imaami oli todellinen rauhankyyhky jota haastateltiin useasti, koska hän osasi erityisen hyvin kertoa kuinka Islam merkitsee rauhaa. Tämä julkisuuskuva tosin hieman romuttui, kun julkisuuteen tuli tallennetta siitä, miten hän omassa moskeijassaan kiihotti kansanryhmäänsä vihaan kristittyjä vastaan, ja lupasi verta ja tulta johon vääräuskoiset hukutetaan kunhan aika on kypsä.
Mutta kysymys siitä, onko islam pedofiilinen uskonto, on mahdotonta antaa poissulkevaa vastausta, koska kysymys on niin arvokärjistynyt.
Samanlainen dilemma olisi silloin, jos miljoonat ihmiset suuttuisivat veritekoihin valmiiseen vihaan siitä että joku väittäisi avainta ovenavaamisvälineeksi. Voitaisiin puhua siitä, että ovessa on lukko johon avain sopii. Ja lukon jos avaa, niin ovikin aukeaa. Mutta avain ovenavaamisvälineenä olisi aivan poissuljettua, koska niin kauhea loukkaantumisen vuoksi siitä nousisi. Ja suunnaton viha.
imaanilla vasttu luulis olevan jos hän paimenena julistaa valhetta ja vääryyttä ,
kristinuskossa uskotaan kaikkitietävän ja kaiken näkevän Jumalan TUOMITSEE SYNNIN.
miksi ne vaeltaa pois omalta maaperältä uskovat omaan uskomukseen eikö se riitä sitä mitä se
on teille antanut ,
miksi tuutte kristin uskon leipääsyömään. joku tässä mättää kun ei toimi .
kristityt on yrittäneet julistaa Jeesuksen Kristusen sanomaa pelastuksesta iankaikkiseen elämään MUUTA NIMEÄ EI OLE ANNETTU.
Jos Halla-ahon esille tuomat faktat olisi huomioitu oikein, olisivat tuhannet suomalaiset lapset säästyneet joukkoraiskauksisilta, talous olisi paremmanssa kunnossa, ja vanhustenhoidon sekä yleisen terveydenhuollon taso olisi korkeampi.
Omaa kansaa halveksuva valtionjohto halusi uhrata kansansa lapset ja miljardeja euroja vuosittain muslimiraiskaajille, omien matubisnestensä vuoksi. Halla-aho tuomitiin noiden bisnesten haitamisesta, mikä asia muotoiltiin kiihoitukseksi kansanryhmää vastaan.
...Ja Hölmölän idiottikansa nielee kaiken kusetuksen mitä rosvovallan etuja ajavat YLE ja muut valhemediat syöttävät
Kysymyshän oli suvakkien järjestämästä näytösoikeuden käynnistä, jolla oli psykologiset tarkoitusperät saada rankaisulla levitettyä pelkoa sananvapauden rajoittamiseksi.
.
OIkeuslaitos on RKP:läisten miehittämä, joten tuomio on päivänselvä, joka on myös samalla Suomen tämän ajan törkein oikeusmurha.
Presidentillä on olemassa vielä armahdusoikeus, miksiköhän ei näin räikeässä tapauksessa sitä ole käyttänyt?