Persut ovat "trumpisteja"

Persut jatkavat perinteisen salaliittouskovaisesti Trumpin linjalla, vastustaen ilmastonmuutosfaktoja ja haukkumalla maahanmuuttajia.
https://yle.fi/uutiset/3-10558522
651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tämän dokumentin katsottuasi, saatat miettiä uudemman kerran, uskoako valtamedian rummuttamaan, ihmisen aiheuttamaan ilmastonmuutokseen vai ei. Hyviä katseluhetkiä. Dokkarin pituus 1h 13 min.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=33&v=oYhCQv5tNsQ

Dokumentissa haastatellaan useita tiedemiehiä, jotka kertovat sangen mielenkiintoisia asioita, mm. auringon jaksottaisesta aktiivisuudesta ja siitä, kuinka pöydälle laitetaan rahaa ja pyydetään tuottamaan malli, joka sopii poliitikkojen agendaan jne jne. Lisäksi eräskin tiedemies kertoo, että hän joutui uhkaamaa oikeuteen haastamisella, mikäli hänen nimeään ei oteta pois siltä tiedemiesten listalta, joka on allekirjoittanut ICCP:n vetoomuksen.

Ihmisen aiheuttama ilmastonmuutos ei ole mitään muuta kuin poliittinen agenda ja poliittinen ase, joka yltää jokaiseen maahan maailmassa. Ilmastonmuutosagenda on erittäin vaarallinen työkalu väärissä käsissä.

Nyt sitten massoja uhkaillaan pääuutislähetyksissä, että jos ette tee kuten keskushallinto määrää, merenpinta nousee 2 metriä ja kaikki rannikkoalueet tuhoutuvat.

Äänestä
  • Edelleen dokumentista käy ilmi, että ICCP:n ennustuksissa käytetään kertoimia, joilla ei ole mitään tekemistä reaaliteettien kanssa, näin saadaan lämpötilan nousun ennustukset näyttämään hurjilta ja massojen pelottelu saa oikeutuksensa.

    Äänestä

  • Dokumentti taitaa olla nettipropagandaa

    Äänestä


  • NiinVarmaan kirjoitti:

    Olisiko se kuitenkin keskushallintomme, joka käyttää miljardeja ihmisten aivopesuun.

    https://web.archive.org/web/20080623074351/http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/1556174/EU-pours-andpound3.8bn-into-'brainwashing-campaign'.html

    Kopioi linkki ja liitä osoiteriville, jos ei linkki näy kokonaisena.

    EU-eliitti suoltaa miljardibudjetilla aivopesumateriaalia kansalaisille, ei mikään ihme että vaihtoehtoisia uutissivustoja nousee kuin sieniä sateella.

    Äänestä

  • Kannattaa tallettaa tuo dokkari jonnekin, nimittäin tässä on vaara, että artikla 13 myötä tällaiset poistuvat yleisön katsottavista kokonaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


5670 kirjoitti:

Persut jatkavat perinteisen salaliittouskovaisesti Trumpin linjalla, vastustaen ilmastonmuutosfaktoja ja haukkumalla maahanmuuttajia.
https://yle.fi/uutiset/3-10558522

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu