Puukkojen kannon kanssa Lapuan keskustassa.Miksi niin monet kantavat puukkoa/teräasetta yleisillä paikoilla vaikka laki kieltää sen ? miksi Poliisi ei tee mitään ?
Poliisi voimaton
7
<50
Vastaukset
- lännen-lakeutta
Jos nämä ajat ja politiikka ovat sitä tuoneet käytäntöön.
- liisamariaterttu
pääasiassa monilla raksamiehillä ne roikkuvat lonkalla vaikka laki kieltää sen
- työkalut-mukana
liisamariaterttu kirjoitti:
pääasiassa monilla raksamiehillä ne roikkuvat lonkalla vaikka laki kieltää sen
Niinpäs niin, kelläs vapautusta -viteon loppupuolella jota kiinnostaa !
https://www.youtube.com/watch?v=yZSgfRCOL2M&t=3998s
Oulu herättää Suomen! -mielenosoitus 10.12.2018
"Läheisellä rakennustyömaalla työskentelevä rakentaja saattaisi puukko tupessa vyöllä kaupassa pistäytyäkin, mutta ei sekään ole Tuomelan mielestä suositeltavaa.
Yhtä lailla kiellettyjä yleisellä paikalla ovat muut vaaralliset, toisen vahingoittamisen mahdollistavat esineet kuten nyrkkirauta tai patukka."
Joka toisella on kävelysauvat ja osa ei yksinkertaisesti uskalla lähteä ilman kättä pidempää pimeille kaduille. Itsellänikin on laillinen revolveri usein mukana jo pelkästään susien pelosta, kun ne tuppaavat tuolla Laihian suunnalla ängetä jo portaille ateriaa kärkkymään.- turvaksemme
Kyllä laillinen pistoil kaikille suomalainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1575715
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263464- 652397
- 372039
- 331812
- 421789
- 1041720
- 211616
- 271452
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!361359