Nyt minä näytän miksi EU:sta ei voi erota !

Tässä on kaksi todella loistavaa esimerkkiä ruokateollisuudesta ja tämä kertoo
sen juuri mitä tulevaisuus on ! Ajatelkaa sitä, että EU- erossa suomen elintarviketeollisuus
joutuu kilpailemaan tällaista teollista massatuotantoa vastaan. Ei tällaista vastaan pysty
kilpailemaan 5 miljoonan ihmisen maassa. Teidän pitäisi pystyä valmistamaan samaan hintaan
ja samalla voimalla, kuin tulevaisuudessa vaikka Puola, jolla on valmius tähän maataloustuotannossa.

Se tarkoittaa silloin sitä, että se halpa ruoka jää aina EU rajan taakse ja sitä ei voi voittaa ja
suomesta ei voi viedä elintarvikkeita Euroopan alueelle. Koska niitä ei siellä kukaan osta.
Teillä olisi kuljetuskustannukset ja kalliimmat tuotantokustannukset ja se kilpailukyky otettaisiin
palkasta ja orjatyöstä. Tällaisia tehtaita ei kukaan investoi tänne missä ei ole markkinoita. Teidän
pitäisi lisätä kyttiä ja kyyliä koko suomi täyteen ja postipakettien ja kaiken avaajia, kuin DDR:ssä.

Eli se voittaa joka saa maahan halpaa tavaraa ja kukaan ei osta mitään millään suomi nimellä.
Eli se volyymi jää silloin EU-alueelle ja se voittaa kaiken suomessa olevan teollisuuden.
Tämä koskee kaikkea tuotantoa.

Toivottavasti tämä nyt osoittaa sen niille, joilla oli vielä jotain muutakin, kuin luulo ja tyhmyyttä!
Paremmin tätä asiaa ei voi oikeastaan osoittaa. Nyt ei voi sanoa enään, että EU:sta voi erota.
Ei siihen kukaan täysijärkinen lähde.




https://www.youtube.com/watch?v=pBcl6R4IL-A&t=253s

https://www.youtube.com/watch?v=qu7umEB2wFY&t=212s

7

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuus sattui näemmä kommunisti-poikaan ! Kirjoitti kirosanoin muualla.

      • onneton-tulevaisuus

        Taidat itse olla niitä taistolaisia 70-luvulta jotka Nallen tavoin muuttivat mieltään rahalähetysten loppuessa N-liitosta. Nyt näköjään saalistat suomalaisia EUn ja EKPn avulla. Tätä me kutsumme epäisänmaallisuudeksi .Siis suomalaiset eivät ikinä ole olleet kommunisteja eikä joukossamme ole varkaita jotka elävät muiden kustannuksella työtä tekemättä. Siksi EU sopii sinulle loistavasti. Mutta muista sitten pysyä siellä lopullisesti kun asiat muuttuvat toiseen suuntaan jolloin teemme oikeaa työtä saadaksamme ruokaa mahaamme. Sitten nähdään kuka oli viisas ja kaukonäköinen. Eihän nettirobotti mitään välitä tulevaisuudestaan vaan ilkkuu työkseen muita.


      • onneton-tulevaisuus kirjoitti:

        Taidat itse olla niitä taistolaisia 70-luvulta jotka Nallen tavoin muuttivat mieltään rahalähetysten loppuessa N-liitosta. Nyt näköjään saalistat suomalaisia EUn ja EKPn avulla. Tätä me kutsumme epäisänmaallisuudeksi .Siis suomalaiset eivät ikinä ole olleet kommunisteja eikä joukossamme ole varkaita jotka elävät muiden kustannuksella työtä tekemättä. Siksi EU sopii sinulle loistavasti. Mutta muista sitten pysyä siellä lopullisesti kun asiat muuttuvat toiseen suuntaan jolloin teemme oikeaa työtä saadaksamme ruokaa mahaamme. Sitten nähdään kuka oli viisas ja kaukonäköinen. Eihän nettirobotti mitään välitä tulevaisuudestaan vaan ilkkuu työkseen muita.

        SINÄ JUURI KERROT TÄSSÄ, ETTÄ OLET KOMMUNISTI... ETKÖ EDES ITSE TAJUA ?


    • Turvatakuut.heh.heh

      EUssa pysytään kuin tikku paskassa.

      • suomi.loves.saksa

        Suomi "loves" Saksa. Siinä on syy EU:lle. Kun rautaesirippu romahti ja Saksat yhdistyivät, Suomi-Neito kirmasi helmat heiluen entisen kesti-heilansa syliin. Siinä kalpenivat pohjoismaisuudet ja Suomen yhteinen 700-vuotinen historia Ruotsin kanssa.

        Eikä se ollut sattuma, että meitin rahayksikkö oli markka. Ei kruunu, ei liira, ei rupla, ei punta. Virossakin on käytössä kruunu. Mutta Suomipa otti markan.

        Kun asuin aikoinaan pääkaupunkiseudulla, joka toisella työpaikan muijalla oli tapana paljastaa kahvipöytäkeskustelussa hiljaa kuiskaten, melkein kuin olisivat salaisuutta paljastaneet, miten isoisosisoisoisoisän isä oli Saksasta. Härreguud! Jopa Helsingin yössä hoippuvat viikonlopunviettäjät kertoilivat näistä "saksalaisista sukujuuristaan".

        Helsingissä kaikki ovat "melkein saksalaisia". Paras vaihtoehto EU:n hajoamisen jälkeen olisi se, että Suomi julistautuisi Saksan osavaltioksi. Onhan Venäjälläkin Kaliningrad ja Tanskalla Grönland, joten miksi ei Saksalla Finland?


    • Te Itse Todistatte... Tyhmyyttä kaiken mitä minä olen Teistä sanonut !
      Yksi todisti tässä ketjussa olevansa kommunisti ja keräävänsä ja tekevänsä työtä
      kolhoosin hyväksi.
      Tässä yksi todistaa olevansa luuseri, joka yritti löytää vaimon ja työpaikan kaupungissa
      ja palasi maitojunalla takaisin peräkamariin:
      # Kun asuin aikoinaan pääkaupunkiseudulla, joka toisella työpaikan muijalla oli tapana paljastaa kahvipöytäkeskustelussa hiljaa kuiskaten, melkein kuin olisivat salaisuutta paljastanee #

      • kaapeli12

        OLET PELKKÄ NOLLA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6168
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5637
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1798
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1287
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1058
    Aihe