Media on vituttanut

TasapuolisuuttaKiitos

Nightwish päättää juhlakiertueensa kahteen täyteen jäähallikeikkaan viime viikonloppuna ja valtamedia ei puhu mitään sanallakaan kuten ei myöskään kesän Lahden konsertista. Cheekin instagram tilin vaihdosta on riittänyt ainakin KOLME etusivun uutista Iltapäivälehdille tässä viime viikkoina?!?!???

4

118

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näinsevaano

      Kyllä suomen menestynein bändi joka tällä hetkellä kerää suurempia yleisöjä kiertueillaan kuin koskaan aiemmin ansaitsisi arvostusta medialta. Ei kaikki tykkää räpistä ja popista.

    • Ihmejommeli

      Joo kumma juttu kyllä...

    • Numeroteivalehtele

      Koska Jare on jumala. Koita nyt vaan elää sen kanssa.

      • Numberoiset

        Joo ei numerot valehtele, Cheekillä facebookissa seuraajia 224 t. Aika paljon siis. Paljonkohan Nightwishillä on? Nyt menee jännäksi, uskaltaakohan katsoa... 4,2 miljoonaa seuraajaa. :D

        Eikä siis mitään just Cheekkiä vastaan, mutta median yksipuolinen uutisointi on typerää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      64
      4431
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3678
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3321
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    5. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      19
      1883
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      82
      819
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      44
      803
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      797
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      764
    Aihe