miksi joudun maksamaan tästä
YLEllä äärivasemmiston kilpapropagandamöyhy
hyi.helev
3<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Onko nää tyypit oikeisti mainittu, että ovat vasemmistoa. Puhuvat niinkui edustaisivat meitä
Ootko ny ihan tosissas? Jos katotaan vaikka Areenan sisältöä niin se on 100-0 laadukkaampaa kuin yhdenkään mainoskanavan, joka suoltaa realitypaskaa ja uusintoja hieman mainosten välissä. Yleisradio on ainoa mediataho joka uutisten lisäksi tuottaa sellaista sisältöä kuten Yle Puhe ja Yle Klassinen, mutta myös Ruotsin, Venäjän ja Englannin kielistä sisältöä.
Vain sivistystä ymmärtämätön moukka arvostelee YLEä tavalla kuten kts. sitaatti ennen tätä tekstiäni. Kaupallisia mediataloja kiinnostaa vain tuotto, joka näkyy ohjelman huonona ja itseään toistavana laatuna. Halvalla tuotettua roskaa jonka sivistävä arvo on tasan nolla. Kaupallisten kanavien musiikki on samaa joka kanavalla, josta voimme päätellä että soittolistaan vaikuttaa raha eikä sivistyneen tietoinen valinta. Valitettavasti kaupallisuus ja taide ei sovi yhteen. Esim. Mozart eli köyhyydessä lähes koko ikänsä.
YLE on Suomen SVT, BBC tai PBS. Sitä tarvitaan siksi koska se ylläpitää koko radio- ja TV verkostoa ja sillä on suuri merkitys maanpuolustuksen kannalta. Koska olet selvästikin täysi idiootti, ole hiljaa.
Juuri tullut A-studio oli sitä itteään taas..