Ullatus ullatuuus!

Meno alkaa muistuttamaan ruotsia päivä päivältä vain yhä enemmän.

"Kaksi miestä raiskasi Helsingissä lomailemassa olleen oululaisnaisen Kaisaniemen puistossa – ”Ei erityisen nöyryyttävä tai suunnitelmallinen teko”, totesi hovioikeus ja lievensi tuomioita

Yksi asiaa ratkaisemassa olleista hovioikeudenneuvoksista olisi hylännyt syytteet kokonaan. Hänen mielestään näyttö oli niin hataralla pohjalla, ettei ole mahdollista sulkea pois vaihtoehtoa vapaaehtoisesti harrastetusta seksistä."

- HS

Olikohan tuo yksi eri mieltä noista hovioikeudenneuvoksista ollut kenties rauhan uskonnon edustaja itsekin...?
7194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Hovioikeuden tuomio ei ollut yksimielinen. Yksi kolmesta asiaa ratkaisemassa olleista hovioikeudenneuvoksista piti näyttöä niin epävarmana, että hänen mielestään syytteet olisi pitänyt hylätä kokonaan.

Kaksi muuta hovioikeudenneuvosta oli kuitenkin toista mieltä, ja näin ollen Eric Kayihura ja Saplem Michel Lamni saivat käräjäoikeuden tuomioiden tavoin myös hovioikeudessa tuomiot yhdessä tehdystä törkeästä raiskauksesta. Käräjillä heidät oli tuomittu viideksi vuodeksi vankeuteen, mutta hovioikeus lyhensi rangaistuksia vuodella."

- HS

Voi vain toivoa, että iljetykset potkitaan maasta pois tuomionsa jälkeen. Voi yhtä hyvin jäädä kyllä turhaksi toivoksi.

Äänestä

Toihan on ihan normaalia ja yleinen fantasia, että nainen haluaa tulla raiskatuksi puistossa, varsinkin muslimien joukkoraiskaamaksi.

Äänestä

"Voi vain toivoa, että iljetykset potkitaan maasta pois tuomionsa jälkeen. Voi yhtä hyvin jäädä kyllä turhaksi toivoksi."

Päinvastoin, voi vain toivoa, että vankilassa muut vangit joitavat asian niin, että iljetykset jäävät ikuisesti suomeen, kaksi metriä maan alle, jonne jokaikinen ähl--imies kuuluukin.

Äänestä
  • Suomen vankilat eivät onneksi ole, ainakaan vielä, niin raakoja paikkoja, että moista tapahtuisi yleisesti - mikä on kyllä ihan hyväkin asia. Siellä voi nimittäin vielä istua joku "vihapuhujakin" eri mieltä olevien seurassa nykyisellä menolla.

    Itse soisin hieman kovempia rangaistuksia tuollaisista väkivaltaisista sikailuista ja sen jälkeen monon kuva persauksiin. Suomessa ja euroopassa ei voi olla tarvetta moiselle paskasakille.

    Äänestä

  • 55644536 kirjoitti:

    Suomen vankilat eivät onneksi ole, ainakaan vielä, niin raakoja paikkoja, että moista tapahtuisi yleisesti - mikä on kyllä ihan hyväkin asia. Siellä voi nimittäin vielä istua joku "vihapuhujakin" eri mieltä olevien seurassa nykyisellä menolla.

    Itse soisin hieman kovempia rangaistuksia tuollaisista väkivaltaisista sikailuista ja sen jälkeen monon kuva persauksiin. Suomessa ja euroopassa ei voi olla tarvetta moiselle paskasakille.

    Onko sulla kokemusta vankiloista? mulla on, suomesta ja euroopsata, muslimit ei olleet kovassa huudossa sattui monta (onneksi) "vahinkoa" ä--yvangeille, ja varijat pahoitteli kun ei nähneet...

    Äänestä

Ruotsin poliisi varoitti suomalaisia jo ajat sitten. Samoin aiemmin maahan tullut irakilainen. Miksei heitä kuunnella?

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/201803162200816374

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomessa-asuva-irakilainen-osa-irakilaisista-tulee-tanne-turhaan/5507978

Irakilaiset naisetkin koittavat kertoa, minkälaisia miehet ja kulttuuri ovat heidän kotimaassaan, mutta heitä ei myöskään kuunnella.

https://www.alaraby.co.uk/english/society/2017/12/5/knives-and-guns-how-iraqi-women-handle-street-harassers

Äänestä

Niin, ei nämä meidän maahan tulleet ole mitään pakolaisia vaan ehkä enemmän rikollisia.
Olisi melko outoa, että Syyriasta, jossa sotaa on, tulisi vaan miehiä.
Irakit ja muut turkkilaiset ei tarvii mitään suojapaikkaa, kun ei siellä ole mitään sotaa ollut.
Syyria on ainoa, missä sairaat isis rikolliset ovat tehneet pahojaan ja jotka kukistetaan.
Somalit ja muut eivät ole turvapaikan hakijoita eikä maahanmuuttajia.
Mitä he ovat, pitää kysyä sdp-vihreä-vasemmisto-kokoomus KANSANEDUSTAJILTA.
Mietin myös että mitä kansaa nuo kansanedustajat edustavat??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


WilhelmW kirjoitti:

Meno alkaa muistuttamaan ruotsia päivä päivältä vain yhä enemmän.

"Kaksi miestä raiskasi Helsingissä lomailemassa olleen oululaisnaisen Kaisaniemen puistossa – ”Ei erityisen nöyryyttävä tai suunnitelmallinen teko”, totesi hovioikeus ja lievensi tuomioita

Yksi asiaa ratkaisemassa olleista hovioikeudenneuvoksista olisi hylännyt syytteet kokonaan. Hänen mielestään näyttö oli niin hataralla pohjalla, ettei ole mahdollista sulkea pois vaihtoehtoa vapaaehtoisesti harrastetusta seksistä."

- HS

Olikohan tuo yksi eri mieltä noista hovioikeudenneuvoksista ollut kenties rauhan uskonnon edustaja itsekin...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu