Miksei meillä ole JT-tv:tä?

Olisi se hauskaa ja opettavaista. Kansainvälinen järjestö, joten ei ihan kaikkea tarvitsisi Tikkurilassa itse tehdä, kääntää vain. Tieto oppimuutoksistakin tavoittaisi tavallisen tallaajan nopeammin. kuulisimme uuden mailmankäännöksen opinmukaiset päivitykset nopeammin. En lupaa kuitenkaan liittyä tukirenkaaseen, mutta seuraisin mielenkiinnolla.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Koska meillä jo on pikku kakkonen.

Äänestä

Pelkäävät, että sieltä saattaisi joku demoni tai itse Pimeyden Ruhtinas loikata tupaan. Niin kuin vuonna 1975 Penissylvaaniassa tapahtuikin. Demoni oli hypännyt kesken Super Bowlin näköradiosta ulos, nussaissut emäntää ja laboratorion noutajaa, juonut isännän viinat ja hotaissut jääkaapin tyhjäksi. Laskenut peräilmaa, niin että haisi vielä neljäkymmentä päivää ja yötä. Sekä pyyhkinyt meisselinsä ja kädet uusiin olohuoneen verhoihin. Ja hävinnyt vilauksessa näköradioon takaisin.

Äänestä

Lyötyihän sellainen! JT-perusarvot ovat vielä kohdallaan, ainakin Rutherfordin raittiusnäkemyksen osalta!

Äänestä
  • Ja sitten voitaisiin laulaa laulukirjoistamme laulu; 666." Juodaan . iinaa.Tullaan viisaammiksi niin. ."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rättivääpeli kirjoitti:

Olisi se hauskaa ja opettavaista. Kansainvälinen järjestö, joten ei ihan kaikkea tarvitsisi Tikkurilassa itse tehdä, kääntää vain. Tieto oppimuutoksistakin tavoittaisi tavallisen tallaajan nopeammin. kuulisimme uuden mailmankäännöksen opinmukaiset päivitykset nopeammin. En lupaa kuitenkaan liittyä tukirenkaaseen, mutta seuraisin mielenkiinnolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu