Invapaikat ideaparkilla

Sotilaspenkkaaja

Vuosi vuodelta lihavammat suomalaiset (mutta liikuntakykyiset) jättävät pysäköivät autojaan ilman oikeutta invapaikoille kauppakeskuksella. Tilanne täysin kestämätön varsinkin nyt joulun aikaan. Väänsin muutamasta saksalaismerkkisestä sulat solmuun ja annoin peileille runtua.
Jos mietitte mistä johtuu niin kerroin syyn tässä.
Muistakaa käyttää myös pysäköintikiekkoa paikoilla joissa sen käyttö on lisäkilvellä osoitettu.
Liikun jalan, olen vahva ja suorituskykyinen mies että sopii tulla keskustelemaan. Toiseksi jäätte poikkeuksetta. Parempaa joulun jatkoa!

5

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pierevämunkki

      Voisit sä invasetä yrittää tehdä tolle päälles jotain ? Siellä on helvetin paljon piilokatkeruutta.
      Piere kunnolla jotta rentoudut ! Älä mene invapaikkoja lähellekkään jos ne noin rassaava.

    • HYVÄÄjouluaKuitenkin

      Hulluhan sinä olet vaikka vahva oletkin. Tosiaan päästä ne ylimääräiset höyryt pois kehostasi ja rauhoitu.

    • Alina911

      Minunkin mielestäni se on oikein näille lukutaidottomille laiskoille. Jos ei noudata lakia, älä odota että muutkaan noudattaa ja autosi voi kärsiä jos joku oikein pysäköivä provosoituu.

      Voimamiehelle peukut!

    • rotia_pysäköintiin

      Joulun alla Idaaparkin pysäköintitilanne oli todella surkea. Useita ns. terveiden autoja oli invapaikoilla, pysäköintikiekko "unohtui" monilta, autoja oli myös ruutujen sivussa vaikeuttaen tai jopa estäen muiden liikkumisen. Useasti nämä autot olivat saksalaisia ns. premium-autoja, mutta totuuden nimessä oli paljon muitakin. Tällaiset pysäköijät ovat niitä pahimman lajin aivoinvalideja. Olen ollut asiasta Ideaparkin kiinteistöpäällikköön. Hän kertoi, että ongelma on tunnistettu ja toimia mietitään. Toivottavasti saamme jonkun parkki-paten jakamaan muistutuksia säännöistä piittaamattomille.

    • ViisausAsuuMinussa

      Vai "toimia mietitään". Yksityinen pysäköintifirma sinne laputtamaan ja tekemään kovaa tulosta. Ei siinä ole kauaa miettimistä ja pysäköinti paranee ainakin lapun saaneiden osalta. Myös selkeät kyltit että väärinpysäköinnistä huomautetaan maksulla ennaltaehkäisee jo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      195
      2727
    2. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      294
      2604
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      41
      2334
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      159
      1414
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      17
      1102
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      1080
    7. 57
      782
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      771
    9. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

      Tätä se mun uneni tiesi...
      Ilmajoki
      19
      699
    10. 55
      682
    Aihe