Hyvää Joulua

itsekullekin kristitylle säädylle.
7<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hyvää maanantaita 24.12. ja uuden viikon alkua. Se on tämän vuoden viimeinen viikko lähtenyt käyntiin. 4 päivää niin on perjantai. Mitä olette ajatelleet tulevana viikonloppuna tehdä? Ensin tietysti tämä arkiviikko pois alta.. Minä keitin hernekeittoa ja paistoin uunimakkaraa. Loppuviikosta sitten vähän paremmat ruuat kun alennusmyynnit alkaa..

2Äänestä

Älköön sinun tai läheisesi joulu rikastuko väärän profeetan lahkon kepposilla.

1Äänestä

Porvareilla menee hyvin, aatelisilla vielä paremmin omassa kuplassaan. Papisto riitelee keskenään.
Talonpoikia ahdistaa. Rahvas kerää murusia ja yrittää pärjätä kukin omalla tavallaaan.

1Äänestä

Muslimit ei dikkaa Joulusta. On haram, koska Juice Leskisen sika.

1Äänestä

Kristillisiä keskenään riiteleviä lahkoja on niin paljon, ettei voi tietää, mille niistä ne joulun toivotukset menevät.

1Äänestä

Hyvää pakanallista joulua

Äänestä

Kaupasta ostin halal/kosher possua - myyjä kertoi, että heillä on em. uskontojen edustajat jotka panevat possut hengiltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EiMurjaaneille kirjoitti:

itsekullekin kristitylle säädylle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu