60 VEROPARATIISIHÄVITTÄJÄÄ räjäyttää Manamansalon taivaan Kainuussa

RAUHAEINATOLLE

... ja kainuulaisten kuuloelimet, ellei järkeä ala löytymään, porvareidenkin kalloista, että perutaan ne maanpetokselliset hävittäjäkaupat, joille ei löydy halukkaita maksajia ei Suomesta, eikä rasismikortilla LAITTOMAN äärioikeistohallituksen, maahantuomasta halpatyövoimasta.

https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4011073-metsateollisuus-tuki-lapuanliiketta-ja-ajoi-suomeen-saksalaista-kuningasta

Älkää tehkö velkaa lapsille ja nuorisolle - he eivät pysty, niitä velkoja, koskaan maksamaan.

Vaaleissa älkää enää äänestäkö, mitä mainostajat medioissa käskevät, vaan käyttäkää vihdoinkin järkeänne.

13

130

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kalleee

      Joka maassa on armeija, jos ei omaa niin vieras. Parempi oma!

    • Anttidonkkaa

      Niinistön paperit roskiin.

    • VALTAKUNNANOIKEUS

      Suomi EI tarvitse, tuollaista määrää, mitään hävittäjiä, edes maanpetoksella väkisin kaupattuja.

      Kämp hotellin laajennukset, Dubaihin ja New Yorkiin, tulevat liian kalliiksi Suomelle.

      Maanpuolustuksen uskottavuus nykypäivänä, on kansalaisten aitoa perusturvaa ja kunnollista toimeentuloa. Elämme jo kyberaikaa, emme mitään sapelinkalistelun kivikautta.

      Enemmistö suomalaisista, on samaa mieltä, että roskiin sellaiset paperit, joilla tuollaisia hulluja suunnitellaan.

      Vahvempi LIITTOUTUMATTOMUUS ja PUOLUEETTOMUUS, on parasta maanpuolustusta Suomelle. Eroon ja äkkiä, siitä laittomasta "isäntämaasopimuksesta", jonka senkin, nuo Air Finland konkurssi-lentoyhtiön, hotelli Kämpin perustajat, ahneuksissaan Suomelle kauppasivat.

      On se outoa, että yksi mies, saa toimia diktaattorin tavoin, eikä ole edes Suomen kansallisuutta hänellä enää. Siinä on perustuslaki, heitetty roskiin, kun on päästetty LAITON äärioikeistohallitus valtaan, jota kukaan ei ole edes äänestänyt ja ihan toimittajien ja medioittenkin ostamisella, eli toimesta.

      • Jachtgeschwäder

        Antti on diktaattori ja määrää 10 miljardilla soppatykkejä Hakaniemeen.


    • Pelkäävätkökansaa

      Miksi kommarikaverisi kommarimaissa ostaa sitten aseita että ihmiset syö heiniä pellolla nälkäänsä?

    • Kalleee

      Onneksi meillä on aina vaaleilla valittu eduskunta, hallitus ja presidentti. Netissä kun päätettäisiin asioista, niin kohta syötäisiin matoja, sammakoita, rottia, puunjuuria ja heinää kuin pohjois- koreassa.

      • KaksiMiljoonaaKöyhääSF

        Älä valehtele. Ei ole vaaleilla valittu hallitus, vaan täysin laiton hallitus, jota kukaan ei ole koskaan äänestänyt.
        Kyllä Suomen kansa syö jo, mitä roskista ja metsän maasta löytää, joten Pohjois-Korea on jo täällä, tuon laittoman äärioikeistohallituksen aikaansaannoksena.


    • TALOUSRIKOSTUTKINTAASF

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15509555/veropakolaisyrityksien-64-lentokonetta--kuusamoon-joulun-aikaan#comment-96078248

      Siinä sitä "ilmastonmuutoksen torjuntaa" kerrakseen, mitä linnanjuhlissa, Salon lahja äärioikeiston veroparatiisijoittajille, mainosti.

      Niinistön valinta Suomen presidentiksi, on ollut ISO VIRHE.

      Lasku maksatetaan Suomen kansan köyhyyteen pakottamisella ja jättimäisinä, vastikkeettomina yritys- ja maataloustukiaisina, isoille sota-väkivalta-ihmiskauppa-korruptio-talous-veroparatiisirikollisille.

      Ne ovat miljardien voittoja, joita veroparatiisirikolliset, ovat joulun aikaan, nykynatsien Alppimaalla, Lapissa ja Kuusamossa, Suomen kansan kustannuksella, itselleen käärineet.

      Kysykää kansalaiset, missä supon ja poliisin TALOUSRIKOSTUTKINNAT VIIPYVÄT ?

    • HÄVITTÄJÄKAUPATPERUTTAVA

      KAATAKAA VEROPARATIISISOTE - EROTTAKAA LAITON ÄÄRIOIKEISTOHALLITUS.

      http://yle.fi/uutiset/3-9385580

      Poliisijohto vastuuseen, isojen sota-väkivalta-ihmiskauppa-korruptio-talous-veroparatiisirikosten, tutkimatta jättämisistä ja niiden edelleen jatkamisesta, puuttumatta mitenkään.

      Ministeriöitä käytetty ja käytetään veroparatiisirikollisuuteen - Ei hyväksyttäisi missään, aidossa demokratiassa ja oikeusvaltiossa.

    • UUDETÄÄNESTÄJÄTVASL

      NATO-NORJALAISET / ÄÄRIOIKEISTON JÄRJESTÄYTYNEET VEROPARATIISIRIKOLLISET, OVAT PAKKOLUNASTAMASSA, SUOMEN METSÄ- JA MAATILAT.

      https://blogit.kansanuutiset.fi/ekosuden-sanailua/mika-havittajakaupoissa-on-pielessa

      H-ahoilla on rasismikortilla halpatyövoiman tuonnin lisäksi, natotus ja maaseudun metsä- ja maatilojen PAKKOLUNASTUKSET mielessä.

      Norjassa kansanliikkeet, vastustavat öljynporausta, niin voimakkaasti, että nato-norjalaiset äärioikeistolaiset, ovat ahneuksissaan, kääntäneet katseensa, Suomen metsiin ja maatiloihin.

      Tukijusseilta lähtevät kodit, tilat ja talot, metsät alta, elleivät nyt mene äänestämään SUOMEN VASEMMISTOA UUTEEN HALLITUKSEEN.

    • Anonyymi

      Siihen kun lisätään, Terrafame-Rikoksen, uraanijätteet ja säteily, niin Kainuulaiset, paetkaa vielä kun voitte.

      https://www.adressit.com/terrafame_talous-_ja_luontorikos_rikostutkintoihin

      VEROPARATIISITERRORISTIT johtavat ja omistavat, ovat ostaneet, Suomen eduskunnan, joka on siirretty käytännössä YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄÄN.

      Kansalaisten äänestäminen, on pelkkää bluffia, jolla ei enää vaalien jälkeen, näytä olevan mitään merkitystä.

      ISOJEN TALOUS- JA LUONTORIKOSTEN rikostutkintoja, ei ole, vaikka siitä maksetaan palkkaa supolle, poliisille ministeriöille jne.

      Eduskunta pitäisi asettaa toimenpidekieltoon. Hätätilahallitus Suomeen, kansanedustuslaitoksen ulkopuolelta. Ei mitään eroa puolueitten välillä enää. Ei tämä ole aito, perustuslaillinen oikeusvaltio ja demokratia enää.

    • Anonyymi

      Putinpersuilla riittää mölyä.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15703938/koyhien-ihmisten-lihaa-ja-verta-syodaan-kultarannassa-suorana-lahetyksena-

      Otetaan miljardit hyötykäyttöön ja estetään veroparatiisisijoittajien, hyökkäyshävittäjäsuunnitelmat.

      5,5 miljoonainen kansakunta, ei tarvitse hyökkäyshävittäjiä, vaan vahvempaa perusturvaa ja oikeudenmukaisemmin, inhimillisemmin jaettuja tuloja, omille kansaisilleen.

      Air Finland konkurssilentoyhtiön ja eläkeyhtiöiden jättiomaisuudet verokeitaisiin nyysineiden, veroparatiisisota- ja talousrikollisten, ahneus on aika lopettaa, Valtakunnanoikeudessa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      231
      7746
    2. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      45
      5260
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4822
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      76
      3497
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      2035
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      32
      1981
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1849
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1707
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      37
      1649
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      163
      1489
    Aihe