Lasten leikkipuistot

Koirienpuolesta

Eikö kunta voi kieltää koirien irrallaan ulkoiluttamista lasten leikkipuistoissa. Pienikin koira voi olla pelottava pienten lasten silmissä ja näin yksi koira voi estää monen lapsen leikit. Täten kunnan pitäisi tehdä asian eteen jotain toimia. Kuka vastaa kun vahinko käy. Vaikka ollaankin täällä missä ei mitään sääntöjä tunnu olevan . Ja tiedän että tämä tulee saamaan vaan nekatiivisiä vastauksia.

3

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koiravauva

      Inhoan lapsia ja koirani pelkää niitä. Mielestäni lapset pitäisi jättää tekemättä.

    • muiluttaja

      Lapset haisee pahalle eikä älyä olla hiljaa, tottakai koirat niitä pelkää, kyllä mukulat tarttis pitää liakaasa pois ihmisten silmistä

      • Anonyymi

        Niin koirat todella pelkää näitä äänekkäitä pullamössölapsia. Hiidenlahdessa joku älykääpiö on antanut jälkikasvulleen hyvin äänekkään torven, jota tämä jaksaa soitella yhtenään ja koirat pelkää ja alkaa ulvoa. Soittelisi kotonaan vanhemmilleen ja pysyisi pois häiritsemästä muiden kotieläimiä.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      43
      10593
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10142
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7937
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6334
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      32
      4933
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      56
      4743
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      117
      4076
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      125
      3429
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3147
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      226
      3095
    Aihe