Suomi on Euroopan toiseksi väkivaltaisin maa: Jopa 130 000 suomalaista kokee lähisuhdeväkivaltaa vuosittain – "Tilastot eivät edes kerro kaikkea"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomi-on-euroopan-toiseksi-vakivalta...
Mites kun yhdistetään tilastotieto toiseen?
Törkeä perheväkivalta kohdistuu miehiin naisia useammin.
https://yle.fi/uutiset/3-5487134
Lisää aiheesta:
https://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kotimaa/puheenvuoro-hannu-...
http://liberalismi.net/wiki/Parisuhdeväkivalta
Joten Suomalaiset miehet kokevat eniten väkivaltaa vaan ei turvapaikkaa koska turvakoteja naisille 100 ja miehille 1.
Juujuu, samaan aikaan sellainen tasa-arvon ja vääryyden mallimaa
Perspektiivi: Suomi maailma epätasa-arvoisin maa miehille.
6
105
Vastaukset
Ei ole femakot tulleet kommntoimaan.
- HjalmarVittager
Juu, ei prinsessat tykkää kun ei oo itselle sopivaamukavaa, jotta sinne mukavuusalueelle ja minäminämaahan vaan pää ja ajatukset piiloon, Strutsit !
HjalmarVittager kirjoitti:
Juu, ei prinsessat tykkää kun ei oo itselle sopivaamukavaa, jotta sinne mukavuusalueelle ja minäminämaahan vaan pää ja ajatukset piiloon, Strutsit !
Kohtuullisen paljon epämukavuusalueella ollaan siinäkin tapauksessa kun nainen väittää tulleensa raiskatuksi, saa tuomarit "uskomaan" asiaansa josta seuraa miehelle tuomio.
Eräs tyhmä mies oli kai sanonut naiselle "ei" ja tästä nainen suuttumaan ja käräjille menemään.
Mies "sai" 1½v tuotta,josta istui 9kk.
Eli ehdotonta.
Nainen tuli uskoon ja sitten tunnusti valehdelleensa.
Nainen sai 1½v ehdollista.
Reilua :-)
- Mademadiikka
Jos raha on tasa-arvon mittari, niin mitäs, pitäisikö samasta työstä maksaa yhtä paljon, siis yhtä kauan eläkettä miehille ja naisille?
- TotuusSattuuQC
"Suomi on Euroopan toiseksi väkivaltaisin maa: Jopa 130 000 suomalaista kokee lähisuhdeväkivaltaa vuosittain – "Tilastot eivät edes kerro kaikkea"
Mites kun yhdistetään tilastotieto toiseen?
Törkeä perheväkivalta kohdistuu miehiin naisia useammin.
https://yle.fi/uutiset/3-5487134"
Huomasitko toisessa otsikossa sanan "törkeä"? Eli kyse oli vain törkeistä väkivallanteoista, ei kaikista väkivallanteoista. Kaikissa perheväkivaltatapauksissa miehet eivät siis ole enemmistönä koska tärkeitä tapauksia on vain pieni vähemmistö kaikesta kotiväkivallasta.
Sinällään toki ei ole väliä kuka kokee väkivaltaa enemmän, jokainen teko on väärin. Mutta noista otsikoista ei siis voi tehdä johtopäätöstä että miehet kokisivat enemmän kaikenlaista väkivaltaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2137556- 582973
- 1932377
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101823Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1761752Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke211432- 751271
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381173Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä271165Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501039